KBSL · 2. Hafta · 2017-2018 · 14 Ekim 2017 00:00
Yakın Doğu Üni. ilk yarıyı 46-51 geride kapattı, ikinci yarıyı 47-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 24 | 22 | 18 | 29 | 93 |
| Çukurova Basketbol | 33 | 18 | 19 | 13 | 83 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.0 sezon ort. 72.4 | Tempo | 73.0 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
124.4 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 116.5 sezon ort. 98.4 |
56.5% sezon ort. 51.0% | eFG% | 60.2% sezon ort. 45.9% |
10.7% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 15.7% |
32.1% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 32.7% |
46.8% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 38.9% sezon ort. 23.9% |
25.8% sezon ort. 23.0% | Üçlük payı | 38.9% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
116.5 sezon ort. 88.4 | 100 savunmada yenen sayı | 124.4 sezon ort. 97.3 |
60.2% sezon ort. 43.3% | Rakip eFG% | 56.5% sezon ort. 46.9% |
18.1% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 10.7% sezon ort. 17.4% |
20.7% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 32.1% sezon ort. 30.8% |
38.9% sezon ort. 15.3% | Rakip serbest atış oranı | 46.8% sezon ort. 26.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 37 dk+15.8 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üni. · 37 dk+10.9 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 26 dk+4.9 PIR
- Ann Wauters Yakın Doğu Üni. · 16 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 27 dk−8.0 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 35 dk−7.6 PIR
- Emel Ecem Güler Çukurova Basketbol · 20 dk−5.4 PIR
- Sinem Ataş Çukurova Basketbol · 20 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 74.8 | 73.0 | 124.4 | 56.5% | 10.7% | 32.1% | 46.8% | 116.5 | 60.2% | 18.1% | 79.3% | 38.9% | +7.9 |
| Çukurova Basketbol | 71.2 | 73.0 | 116.5 | 60.2% | 18.1% | 20.7% | 38.9% | 124.4 | 56.5% | 10.7% | 67.9% | 46.8% | -7.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 33/62 (%53.2) | Saha İçi Şut | 27/54 (%50.0) |
| 29/46 (%63.0) | 2 Sayı | 16/33 (%48.5) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 11/21 (%52.4) |
| 23/29 (%79.3) | Serbest Atış | 18/21 (%85.7) |
| 32 | Ribaund | 25 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 21 | Asist | 15 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 9 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 25 |
| 110 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 2, Çukurova Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-1
- 13.10.2017Yakın Doğu Üni. 93-83 Çukurova Basketbol
- 19.01.2018Çukurova Basketbol 69-91 Yakın Doğu Üni.
- 01.05.2018Yakın Doğu Üni. 78-76 Çukurova Basketbol
- 04.05.2018Yakın Doğu Üni. 55-59 Çukurova Basketbol
- 07.05.2018Çukurova Basketbol 64-76 Yakın Doğu Üni.
- 10.05.2018Çukurova Basketbol 66-76 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

