KBSL · 14. Hafta · 2015-2016 · 9 Ocak 2016 00:00
B.G.D. ilk yarıyı 30-35 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| B.G.D. | 12 | 18 | 23 | 19 | 72 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 16 | 19 | 13 | 14 | 62 |
| B.G.D. | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.7 sezon ort. 74.0 | Tempo | 76.7 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
94.1 sezon ort. 97.6 | 100 hücumda sayı | 80.6 sezon ort. 95.5 |
47.6% sezon ort. 45.7% | eFG% | 35.2% sezon ort. 45.9% |
16.6% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 16.3% |
21.1% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 32.7% sezon ort. 29.7% |
27.0% sezon ort. 19.7% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 26.6% |
34.9% sezon ort. 28.8% | Üçlük payı | 25.4% sezon ort. 26.7% |
| Savunma | ||
80.6 sezon ort. 100.1 | 100 savunmada yenen sayı | 94.1 sezon ort. 100.8 |
35.2% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 47.6% sezon ort. 49.1% |
15.1% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.6% |
32.7% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 24.9% |
25.4% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 27.0% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra İmren Sevindik B.G.D. · 27 dk+7.4 PIR
- Nevin Krısten Vatansever B.G.D. · 35 dk+5.3 PIR
- Özge Özışık B.G.D. · 22 dk+3.2 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ana Dabovic Yakın Doğu Üniversitesi · 21 dk−8.6 PIR
- Megan Elizabeth Leuzinger B.G.D. · 26 dk−8.6 PIR
- Safiye Simay Köksal Yakın Doğu Üniversitesi · 17 dk−7.1 PIR
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 39 dk−7.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| B.G.D. | 76.5 | 76.7 | 94.1 | 47.6% | 16.6% | 21.1% | 27.0% | 80.6 | 35.2% | 15.1% | 67.3% | 25.4% | +13.5 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 76.9 | 76.7 | 80.6 | 35.2% | 15.1% | 32.7% | 25.4% | 94.1 | 47.6% | 16.6% | 78.9% | 27.0% | -13.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| B.G.D. | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 23/71 (%32.4) |
| 18/41 (%43.9) | 2 Sayı | 19/53 (%35.8) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 4/18 (%22.2) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 12/18 (%66.7) |
| 41 | Ribaund | 46 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 21 | Asist | 13 |
| 2 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 14 |
| 18 | Faul | 23 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 60 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.10.2015Yakın Doğu Üniversitesi 82-78 B.G.D.
- 08.01.2016B.G.D. 72-62 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

