KBSL · 6. Hafta · 2017-2018 · 18 Kasım 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Abdullah Gül Üniversitesi Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 15 | 15 | 9 | 15 | 54 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 19 | 11 | 16 | 10 | 56 |
| Botaş | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
64.5 sezon ort. 70.7 | Tempo | 64.5 sezon ort. 72.1 |
| Hücum | ||
82.6 sezon ort. 97.7 | 100 hücumda sayı | 88.2 sezon ort. 89.4 |
42.6% sezon ort. 47.3% | eFG% | 44.7% sezon ort. 42.1% |
22.5% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 19.9% sezon ort. 17.1% |
31.3% sezon ort. 27.8% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 28.9% |
18.5% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 14.0% sezon ort. 26.8% |
22.2% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 22.8% sezon ort. 31.7% |
| Savunma | ||
88.2 sezon ort. 93.2 | 100 savunmada yenen sayı | 82.6 sezon ort. 100.0 |
44.7% sezon ort. 41.9% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 47.7% |
19.9% sezon ort. 13.1% | Zorlanan top kaybı | 22.5% sezon ort. 15.0% |
33.3% sezon ort. 28.8% | Rakip hücum ribaundu % | 31.3% sezon ort. 29.7% |
14.0% sezon ort. 23.8% | Rakip serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Nilay Kartaltepe Abdullah Gül Üniversitesi · 32 dk+6.4 PIR
- Kübra Erat Botaş · 19 dk+3.5 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 32 dk+1.8 PIR
- Dila Yıldırım Abdullah Gül Üniversitesi · 31 dk+0.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Maja Miljkovic Abdullah Gül Üniversitesi · 12 dk−9.2 PIR
- Kıah Irene Stokes Botaş · 37 dk−8.8 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 29 dk−8.7 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 35 dk−7.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 65.4 | 64.5 | 82.6 | 42.6% | 22.5% | 31.3% | 18.5% | 88.2 | 44.7% | 19.9% | 66.7% | 14.0% | -5.6 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 63.5 | 64.5 | 88.2 | 44.7% | 19.9% | 33.3% | 14.0% | 82.6 | 42.6% | 22.5% | 68.8% | 18.5% | +5.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| 22/54 (%40.7) | Saha İçi Şut | 23/57 (%40.4) |
| 20/42 (%47.6) | 2 Sayı | 18/44 (%40.9) |
| 2/12 (%16.7) | 3 Sayı | 5/13 (%38.5) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 5/8 (%62.5) |
| 34 | Ribaund | 34 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 10 | Asist | 19 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 15 |
| 13 | Faul | 16 |
| 59 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Botaş 3, Abdullah Gül Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.11.2017Botaş 54-56 Abdullah Gül Üniversitesi
- 02.03.2018Abdullah Gül Üniversitesi 66-76 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

