KBSL · 8. Hafta · 2017-2018 · 2 Aralık 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Çukurova Basketbol karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 19 | 15 | 20 | 24 | 78 |
| Galatasaray | 12 | 21 | 29 | 17 | 79 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 72.4 | Tempo | 72.9 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
108.4 sezon ort. 98.7 | 100 hücumda sayı | 101.9 sezon ort. 102.2 |
49.1% sezon ort. 46.2% | eFG% | 46.9% sezon ort. 46.7% |
14.2% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 21.2% sezon ort. 13.0% |
25.0% sezon ort. 32.6% | Hücum ribaundu % | 45.9% sezon ort. 31.5% |
36.8% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 37.5% sezon ort. 19.1% |
43.9% sezon ort. 33.1% | Üçlük payı | 23.4% sezon ort. 26.9% |
| Savunma | ||
101.9 sezon ort. 98.1 | 100 savunmada yenen sayı | 108.4 sezon ort. 103.6 |
46.9% sezon ort. 47.2% | Rakip eFG% | 49.1% sezon ort. 51.6% |
21.2% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 14.2% sezon ort. 18.9% |
45.9% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 32.2% |
37.5% sezon ort. 26.7% | Rakip serbest atış oranı | 36.8% sezon ort. 27.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 22 dk+6.0 PIR
- Tuğçe Murat Çukurova Basketbol · 9 dk+5.4 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 32 dk+4.5 PIR
- Sinem Ataş Çukurova Basketbol · 16 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Galatasaray · 27 dk−5.7 PIR
- Gintare Petronyte Galatasaray · 31 dk−3.2 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Galatasaray · 22 dk−2.6 PIR
- Gizem Başaran Turan Galatasaray · 12 dk−2.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 68.2 | 72.9 | 108.4 | 49.1% | 14.2% | 25.0% | 36.8% | 101.9 | 46.9% | 21.2% | 54.1% | 37.5% | +6.6 |
| Galatasaray | 77.6 | 72.9 | 101.9 | 46.9% | 21.2% | 45.9% | 37.5% | 108.4 | 49.1% | 14.2% | 75.0% | 36.8% | -6.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 25/57 (%43.9) | Saha İçi Şut | 28/64 (%43.8) |
| 19/32 (%59.4) | 2 Sayı | 24/49 (%49.0) |
| 6/25 (%24.0) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 18/21 (%85.7) | Serbest Atış | 19/24 (%79.2) |
| 29 | Ribaund | 44 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 16 | Asist | 10 |
| 11 | Top Çalma | 7 |
| 6 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 20 |
| 20 | Faul | 20 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 79 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Çukurova Basketbol 0, Galatasaray 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2017Çukurova Basketbol 78-79 Galatasaray
- 16.03.2018Galatasaray 54-75 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

