KBSL · 4. Hafta · 2017-2018 · 29 Ekim 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Beşiktaş Galatasaray karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 19 | 14 | 15 | 14 | 62 |
| Galatasaray | 13 | 15 | 16 | 17 | 61 |
| Beşiktaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.8 sezon ort. 70.3 | Tempo | 65.8 sezon ort. 73.2 |
| Hücum | ||
94.3 sezon ort. 99.6 | 100 hücumda sayı | 92.5 sezon ort. 102.6 |
46.4% sezon ort. 46.7% | eFG% | 50.0% sezon ort. 46.6% |
19.6% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 18.7% sezon ort. 13.2% |
34.4% sezon ort. 24.9% | Hücum ribaundu % | 26.5% sezon ort. 32.2% |
23.2% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 15.8% sezon ort. 19.9% |
32.1% sezon ort. 30.6% | Üçlük payı | 28.1% sezon ort. 26.8% |
| Savunma | ||
92.5 sezon ort. 100.6 | 100 savunmada yenen sayı | 94.3 sezon ort. 104.1 |
50.0% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 46.4% sezon ort. 51.7% |
18.7% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 19.6% sezon ort. 18.7% |
26.5% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 31.8% |
15.8% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 28.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Beşiktaş · 17 dk+4.9 PIR
- Sera Özelçi Beşiktaş · 19 dk+4.4 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 39 dk+1.4 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Galatasaray · 30 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 28 dk−9.7 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Galatasaray · 24 dk−6.8 PIR
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 39 dk−6.6 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 20 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 65.7 | 65.8 | 94.3 | 46.4% | 19.6% | 34.4% | 23.2% | 92.5 | 50.0% | 18.7% | 73.5% | 15.8% | +1.9 |
| Galatasaray | 66.0 | 65.8 | 92.5 | 50.0% | 18.7% | 26.5% | 15.8% | 94.3 | 46.4% | 19.6% | 65.6% | 23.2% | -1.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 26/57 (%45.6) |
| 20/38 (%52.6) | 2 Sayı | 21/41 (%51.2) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 4/9 (%44.4) |
| 36 | Ribaund | 30 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 17 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 20 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 67 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Beşiktaş 1, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 28.10.2017Beşiktaş 62-61 Galatasaray
- 02.02.2018Galatasaray 80-81 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

