KBSL · 6. Hafta · 2017-2018 · 19 Kasım 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Hatay BŞB. Galatasaray karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 21 | 19 | 21 | 23 | 84 |
| Galatasaray | 22 | 19 | 23 | 18 | 82 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.9 sezon ort. 70.9 | Tempo | 75.9 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
111.3 sezon ort. 108.4 | 100 hücumda sayı | 107.5 sezon ort. 102.0 |
63.7% sezon ort. 51.8% | eFG% | 54.6% sezon ort. 46.4% |
25.2% sezon ort. 13.1% | Top kaybı oranı | 20.4% sezon ort. 13.0% |
32.0% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 31.9% |
51.0% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 19.8% |
41.2% sezon ort. 33.8% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 26.9% |
| Savunma | ||
107.5 sezon ort. 97.4 | 100 savunmada yenen sayı | 111.3 sezon ort. 103.4 |
54.6% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 63.7% sezon ort. 51.1% |
20.4% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 25.2% sezon ort. 18.4% |
35.3% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.0% sezon ort. 31.9% |
18.5% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 51.0% sezon ort. 27.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 25 dk+5.4 PIR
- Merve Uygül Galatasaray · 14 dk+4.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Galatasaray · 23 dk+4.6 PIR
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 20 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 39 dk−9.1 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 38 dk−7.5 PIR
- Gintare Petronyte Galatasaray · 32 dk−3.3 PIR
- İrem Tutar Galatasaray · 30 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 75.4 | 75.9 | 111.3 | 63.7% | 25.2% | 32.0% | 51.0% | 107.5 | 54.6% | 20.4% | 64.7% | 18.5% | +3.8 |
| Galatasaray | 76.3 | 75.9 | 107.5 | 54.6% | 20.4% | 35.3% | 18.5% | 111.3 | 63.7% | 25.2% | 68.0% | 51.0% | -3.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 29/51 (%56.9) | Saha İçi Şut | 32/65 (%49.2) |
| 22/30 (%73.3) | 2 Sayı | 25/49 (%51.0) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 7/16 (%43.8) |
| 19/26 (%73.1) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 30 | Ribaund | 29 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 18 | Asist | 15 |
| 9 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 5 |
| 21 | Top Kaybı | 18 |
| 19 | Faul | 21 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Hatay BŞB. 2, Galatasaray 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2017Hatay BŞB. 84-82 Galatasaray
- 03.03.2018Galatasaray 72-67 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

