KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2016-2017 · 22 Nisan 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Hatay BŞB. karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 8 | 18 | 22 | 24 | 72 |
| Hatay BŞB. | 20 | 9 | 19 | 21 | 69 |
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
63.0 sezon ort. 75.1 | Tempo | 63.0 sezon ort. 69.8 |
| Hücum | ||
115.8 sezon ort. 102.4 | 100 hücumda sayı | 108.3 sezon ort. 100.1 |
47.3% sezon ort. 48.3% | eFG% | 55.6% sezon ort. 48.8% |
6.1% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.7% sezon ort. 15.8% |
44.4% sezon ort. 33.1% | Hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 30.0% |
6.7% sezon ort. 17.6% | Serbest atış oranı | 24.1% sezon ort. 21.8% |
46.7% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 22.2% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
108.3 sezon ort. 94.4 | 100 savunmada yenen sayı | 115.8 sezon ort. 99.8 |
55.6% sezon ort. 49.0% | Rakip eFG% | 47.3% sezon ort. 46.9% |
16.7% sezon ort. 22.0% | Zorlanan top kaybı | 6.1% sezon ort. 14.6% |
30.8% sezon ort. 33.9% | Rakip hücum ribaundu % | 44.4% sezon ort. 30.5% |
24.1% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 6.7% sezon ort. 21.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 40 dk+10.0 PIR
- Maryia Papova Galatasaray · 26 dk+4.5 PIR
- Deniz Çolakoğlu Galatasaray · 22 dk+3.0 PIR
- Jovana Popovic Hatay BŞB. · 8 dk+1.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 17 dk−12.4 PIR
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 38 dk−5.9 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 39 dk−5.9 PIR
- Natalie Anne Stevens Hurst Hatay BŞB. · 40 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 62.2 | 63.0 | 115.8 | 47.3% | 6.1% | 44.4% | 6.7% | 108.3 | 55.6% | 16.7% | 69.2% | 24.1% | +7.5 |
| Hatay BŞB. | 63.7 | 63.0 | 108.3 | 55.6% | 16.7% | 30.8% | 24.1% | 115.8 | 47.3% | 6.1% | 55.6% | 6.7% | -7.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 30/75 (%40.0) | Saha İçi Şut | 27/54 (%50.0) |
| 19/40 (%47.5) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 11/35 (%31.4) | 3 Sayı | 6/12 (%50.0) |
| 1/5 (%20.0) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 38 | Ribaund | 33 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 17 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 2 |
| 1 | Blok | 2 |
| 5 | Top Kaybı | 12 |
| 17 | Faul | 17 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 80 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Galatasaray 2, Hatay BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 06.01.2017Galatasaray 73-67 Hatay BŞB.
- 08.04.2017Hatay BŞB. 69-82 Galatasaray
- 21.04.2017Galatasaray 72-69 Hatay BŞB.
- 23.04.2017Hatay BŞB. 81-87 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

