KBSL · 25. Hafta · 2016-2017 · 9 Nisan 2017 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 31-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 51-30 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 15 | 24 | 17 | 13 | 69 |
| Galatasaray | 14 | 17 | 20 | 31 | 82 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.7 sezon ort. 69.1 | Tempo | 81.7 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
86.7 sezon ort. 101.0 | 100 hücumda sayı | 97.9 sezon ort. 103.0 |
53.4% sezon ort. 48.8% | eFG% | 44.4% sezon ort. 48.4% |
27.6% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 12.3% sezon ort. 14.8% |
31.4% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 29.8% sezon ort. 33.7% |
25.4% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 16.3% sezon ort. 17.3% |
33.9% sezon ort. 36.7% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
97.9 sezon ort. 100.4 | 100 savunmada yenen sayı | 86.7 sezon ort. 95.1 |
44.4% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 53.4% sezon ort. 49.0% |
12.3% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 27.6% sezon ort. 21.7% |
29.8% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 33.9% |
16.3% sezon ort. 20.8% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğba Oral Hatay BŞB. · 36 dk+12.3 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 38 dk+4.8 PIR
- Kristine Vitola Galatasaray · 34 dk+2.2 PIR
- Ivon Anderson Galatasaray · 31 dk+1.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 38 dk−13.0 PIR
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 37 dk−7.4 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 30 dk−6.2 PIR
- Pınar Gezici Galatasaray · 17 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tuğba Oral 25 top çalma barajını geçti
- Dragana Stankovic 100 sayı barajını geçti
- Dragana Stankovic 10 blok barajını geçti
- Moriah Elise Jefferson 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 79.6 | 81.7 | 86.7 | 53.4% | 27.6% | 31.4% | 25.4% | 97.9 | 44.4% | 12.3% | 70.2% | 16.3% | -11.3 |
| Galatasaray | 83.7 | 81.7 | 97.9 | 44.4% | 12.3% | 29.8% | 16.3% | 86.7 | 53.4% | 27.6% | 68.6% | 25.4% | +11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 28/59 (%47.5) | Saha İçi Şut | 31/80 (%38.8) |
| 21/39 (%53.8) | 2 Sayı | 22/48 (%45.8) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 9/32 (%28.1) |
| 6/15 (%40.0) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 44 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 19 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 13 |
| 4 | Blok | 0 |
| 25 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 19 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Hatay BŞB. 2, Galatasaray 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 06.01.2017Galatasaray 73-67 Hatay BŞB.
- 08.04.2017Hatay BŞB. 69-82 Galatasaray
- 21.04.2017Galatasaray 72-69 Hatay BŞB.
- 23.04.2017Hatay BŞB. 81-87 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

