KBSL · 8. Hafta · 2017-2018 · 2 Aralık 2017 00:00
Botaş maçı 9 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 21 | 21 | 20 | 16 | 78 |
| Fenerbahçe | 17 | 19 | 15 | 18 | 69 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.7 sezon ort. 70.5 | Tempo | 68.7 sezon ort. 70.1 |
| Hücum | ||
112.9 sezon ort. 96.5 | 100 hücumda sayı | 100.9 sezon ort. 107.1 |
59.0% sezon ort. 46.7% | eFG% | 44.4% sezon ort. 50.3% |
16.9% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 14.4% sezon ort. 14.1% |
26.7% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 34.9% sezon ort. 31.5% |
11.5% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 30.2% sezon ort. 21.5% |
34.4% sezon ort. 35.1% | Üçlük payı | 31.7% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
100.9 sezon ort. 92.7 | 100 savunmada yenen sayı | 112.9 sezon ort. 92.6 |
44.4% sezon ort. 41.9% | Rakip eFG% | 59.0% sezon ort. 45.3% |
14.4% sezon ort. 13.3% | Zorlanan top kaybı | 16.9% sezon ort. 15.5% |
34.9% sezon ort. 28.7% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 24.3% |
30.2% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 11.5% sezon ort. 23.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Maryia Papova Botaş · 12 dk+8.5 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 19 dk+4.9 PIR
- Chelsea Gray Botaş · 32 dk+4.9 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe · 13 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 38 dk−12.0 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 27 dk−7.3 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 15 dk−6.2 PIR
- Kübra Erat Botaş · 19 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 69.1 | 68.7 | 112.9 | 59.0% | 16.9% | 26.7% | 11.5% | 100.9 | 44.4% | 14.4% | 65.1% | 30.2% | +12.0 |
| Fenerbahçe | 68.4 | 68.7 | 100.9 | 44.4% | 14.4% | 34.9% | 30.2% | 112.9 | 59.0% | 16.9% | 73.3% | 11.5% | -12.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 32/61 (%52.5) | Saha İçi Şut | 23/63 (%36.5) |
| 24/40 (%60.0) | 2 Sayı | 13/43 (%30.2) |
| 8/21 (%38.1) | 3 Sayı | 10/20 (%50.0) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 13/19 (%68.4) |
| 36 | Ribaund | 37 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 18 | Asist | 18 |
| 3 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 12 |
| 19 | Faul | 15 |
| 95 | Verimlilik (PIR) | 78 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Botaş 0, Fenerbahçe 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2017Botaş 78-69 Fenerbahçe
- 17.03.2018Fenerbahçe 86-56 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

