KBSL · 5. Hafta · 2017-2018 · 5 Kasım 2017 00:00
Fenerbahçe 3. çeyreği 21-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 21 | 19 | 21 | 21 | 82 |
| Beşiktaş | 18 | 21 | 9 | 17 | 65 |
| Fenerbahçe | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.5 sezon ort. 70.1 | Tempo | 67.5 sezon ort. 70.2 |
| Hücum | ||
117.3 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 99.8 sezon ort. 99.4 |
51.7% sezon ort. 50.1% | eFG% | 50.9% sezon ort. 46.5% |
12.4% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 16.9% sezon ort. 14.4% |
32.4% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 25.4% |
45.8% sezon ort. 21.1% | Serbest atış oranı | 26.4% sezon ort. 26.2% |
33.9% sezon ort. 33.3% | Üçlük payı | 22.6% sezon ort. 30.9% |
| Savunma | ||
99.8 sezon ort. 93.1 | 100 savunmada yenen sayı | 117.3 sezon ort. 99.6 |
50.9% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 51.7% sezon ort. 47.8% |
16.9% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 12.4% sezon ort. 15.2% |
20.7% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 29.8% |
26.4% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 45.8% sezon ort. 23.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 40 dk+11.3 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 22 dk+7.9 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 20 dk+3.5 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 19 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 35 dk−6.0 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 17 dk−4.9 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 24 dk−3.0 PIR
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 38 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 69.9 | 67.5 | 117.3 | 51.7% | 12.4% | 32.4% | 45.8% | 99.8 | 50.9% | 16.9% | 79.3% | 26.4% | +17.6 |
| Beşiktaş | 65.2 | 67.5 | 99.8 | 50.9% | 16.9% | 20.7% | 26.4% | 117.3 | 51.7% | 12.4% | 67.6% | 45.8% | -17.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 27/59 (%45.8) | Saha İçi Şut | 24/53 (%45.3) |
| 20/39 (%51.3) | 2 Sayı | 18/41 (%43.9) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 6/12 (%50.0) |
| 21/27 (%77.8) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 34 | Ribaund | 29 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 14 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 12 |
| 21 | Faul | 18 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 74 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Fenerbahçe 2, Beşiktaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 04.11.2017Fenerbahçe 82-65 Beşiktaş
- 17.02.2018Beşiktaş 71-62 Fenerbahçe
- 23.04.2018Fenerbahçe 79-45 Beşiktaş
- 26.04.2018Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

