KBSL · 7. Hafta · 2017-2018 · 26 Kasım 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Hatay BŞB. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 24 | 26 | 22 | 14 | 86 |
| Hatay BŞB. | 15 | 18 | 23 | 28 | 84 |
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.9 sezon ort. 70.0 | Tempo | 71.9 sezon ort. 71.0 |
| Hücum | ||
118.5 sezon ort. 106.5 | 100 hücumda sayı | 118.0 sezon ort. 108.2 |
60.5% sezon ort. 49.8% | eFG% | 57.5% sezon ort. 51.9% |
14.9% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 7.6% sezon ort. 13.7% |
23.5% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 21.6% sezon ort. 29.0% |
24.2% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 20.9% sezon ort. 25.2% |
41.9% sezon ort. 33.1% | Üçlük payı | 35.8% sezon ort. 34.0% |
| Savunma | ||
118.0 sezon ort. 92.5 | 100 savunmada yenen sayı | 118.5 sezon ort. 97.0 |
57.5% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 60.5% sezon ort. 45.5% |
7.6% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 14.9% sezon ort. 13.8% |
21.6% sezon ort. 24.4% | Rakip hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 26.6% |
20.9% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 29 dk+10.4 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 26 dk+10.1 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 37 dk+9.9 PIR
- Hind Ben Abdelkader Hatay BŞB. · 23 dk+8.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 32 dk−9.0 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 23 dk−8.8 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 22 dk−8.1 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 23 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Hind Ben Abdelkader 100 sayı barajını geçti
- Devran Tanaçan 100. maçına çıktı
- Tuğçe Canıtez 500 sayı barajını geçti
- Ana Dabovic 1.000 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 72.6 | 71.9 | 118.5 | 60.5% | 14.9% | 23.5% | 24.2% | 118.0 | 57.5% | 7.6% | 78.4% | 20.9% | +0.4 |
| Hatay BŞB. | 71.2 | 71.9 | 118.0 | 57.5% | 7.6% | 21.6% | 20.9% | 118.5 | 60.5% | 14.9% | 76.5% | 24.2% | -0.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 31/62 (%50.0) | Saha İçi Şut | 34/67 (%50.7) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 25/43 (%58.1) |
| 13/26 (%50.0) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 7/14 (%50.0) |
| 37 | Ribaund | 34 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 24 | Asist | 18 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 6 |
| 18 | Faul | 15 |
| 105 | Verimlilik (PIR) | 99 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Fenerbahçe 7, Hatay BŞB. 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 25.11.2017Fenerbahçe 86-84 Hatay BŞB.
- 10.03.2018Hatay BŞB. 77-72 Fenerbahçe
- 02.05.2018Hatay BŞB. 58-73 Fenerbahçe
- 05.05.2018Hatay BŞB. 59-68 Fenerbahçe
- 08.05.2018Fenerbahçe 77-74 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

