KBSL · 6. Hafta · 2017-2018 · 18 Kasım 2017 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 36-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 19 | 19 | 12 | 15 | 65 |
| Fenerbahçe | 14 | 22 | 25 | 17 | 78 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 72.4 | Tempo | 71.8 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
89.9 sezon ort. 108.1 | 100 hücumda sayı | 109.3 sezon ort. 106.8 |
43.8% sezon ort. 51.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 50.2% |
15.8% sezon ort. 13.5% | Top kaybı oranı | 11.1% sezon ort. 14.2% |
27.8% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 31.8% |
18.8% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 29.7% sezon ort. 21.5% |
14.1% sezon ort. 23.3% | Üçlük payı | 40.6% sezon ort. 33.1% |
| Savunma | ||
109.3 sezon ort. 88.6 | 100 savunmada yenen sayı | 89.9 sezon ort. 93.4 |
49.2% sezon ort. 43.6% | Rakip eFG% | 43.8% sezon ort. 45.7% |
11.1% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 15.8% sezon ort. 15.5% |
26.3% sezon ort. 23.9% | Rakip hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 24.3% |
29.7% sezon ort. 15.5% | Rakip serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 29 dk+14.4 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 28 dk+5.8 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 31 dk+5.5 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 9 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 36 dk−7.5 PIR
- Ann Wauters Yakın Doğu Üni. · 20 dk−6.0 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 33 dk−4.5 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 35 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 72.3 | 71.8 | 89.9 | 43.8% | 15.8% | 27.8% | 18.8% | 109.3 | 49.2% | 11.1% | 73.7% | 29.7% | -19.4 |
| Fenerbahçe | 71.4 | 71.8 | 109.3 | 49.2% | 11.1% | 26.3% | 29.7% | 89.9 | 43.8% | 15.8% | 72.2% | 18.8% | +19.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 27/64 (%42.2) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 25/55 (%45.5) | 2 Sayı | 18/38 (%47.4) |
| 2/9 (%22.2) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 38 | Ribaund | 36 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 19 | Asist | 17 |
| 3 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 16 | Faul | 16 |
| 72 | Verimlilik (PIR) | 92 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 3, Fenerbahçe 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

