KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2016-2017 · 12 Mayıs 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Yakın Doğu Üniversitesi karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 20 | 22 | 22 | 7 | 71 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 16 | 18 | 18 | 18 | 70 |
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.3 sezon ort. 72.6 | Tempo | 71.3 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
99.3 sezon ort. 110.1 | 100 hücumda sayı | 98.5 sezon ort. 108.1 |
49.3% sezon ort. 53.3% | eFG% | 50.0% sezon ort. 51.2% |
10.1% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 11.8% sezon ort. 14.6% |
22.2% sezon ort. 34.2% | Hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 32.1% |
11.8% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 10.9% sezon ort. 23.3% |
26.5% sezon ort. 28.7% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 21.9% |
| Savunma | ||
98.5 sezon ort. 91.1 | 100 savunmada yenen sayı | 99.3 sezon ort. 87.8 |
50.0% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 44.4% |
11.8% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 10.1% sezon ort. 17.2% |
14.3% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 22.1% |
10.9% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 11.8% sezon ort. 19.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 14 dk+6.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 15 dk+5.1 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi · 20 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 29 dk−11.8 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 34 dk−8.5 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 34 dk−7.5 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk−7.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kayla McBride 10 blok barajını geçti
- Elin Eldebrink 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 71.5 | 71.3 | 99.3 | 49.3% | 10.1% | 22.2% | 11.8% | 98.5 | 50.0% | 11.8% | 85.7% | 10.9% | +0.8 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 71.1 | 71.3 | 98.5 | 50.0% | 11.8% | 14.3% | 10.9% | 99.3 | 49.3% | 10.1% | 77.8% | 11.8% | -0.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 31/68 (%45.6) | Saha İçi Şut | 29/64 (%45.3) |
| 26/50 (%52.0) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 6/16 (%37.5) |
| 4/8 (%50.0) | Serbest Atış | 6/7 (%85.7) |
| 38 | Ribaund | 33 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 18 | Asist | 20 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 13 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Fenerbahçe 6, Yakın Doğu Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-3
- 21.10.2016Yakın Doğu Üniversitesi 58-62 Fenerbahçe
- 21.01.2017Fenerbahçe 76-64 Yakın Doğu Üniversitesi
- 06.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 78-70 Fenerbahçe
- 08.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 73-67 Fenerbahçe
- 11.05.2017Fenerbahçe 71-70 Yakın Doğu Üniversitesi
- 13.05.2017Fenerbahçe 79-72 Yakın Doğu Üniversitesi
- 16.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

