KBSL · Playoff Yarı Final 2. Maç · 2016-2017 · 2 Mayıs 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Yakın Doğu Üniversitesi Beşiktaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 16 | 22 | 20 | 19 | 77 |
| Beşiktaş | 21 | 23 | 15 | 17 | 76 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 73.1 | Tempo | 70.4 sezon ort. 69.1 |
| Hücum | ||
112.4 sezon ort. 107.7 | 100 hücumda sayı | 105.3 sezon ort. 96.6 |
53.8% sezon ort. 51.1% | eFG% | 50.7% sezon ort. 44.5% |
11.6% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 15.0% |
25.0% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 38.9% sezon ort. 30.6% |
12.3% sezon ort. 23.2% | Serbest atış oranı | 7.0% sezon ort. 24.6% |
26.2% sezon ort. 21.9% | Üçlük payı | 14.1% sezon ort. 23.4% |
| Savunma | ||
105.3 sezon ort. 87.6 | 100 savunmada yenen sayı | 112.4 sezon ort. 94.2 |
50.7% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 53.8% sezon ort. 44.1% |
15.1% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 11.6% sezon ort. 13.5% |
38.9% sezon ort. 21.7% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 25.7% |
7.0% sezon ort. 19.4% | Rakip serbest atış oranı | 12.3% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Beşiktaş · 40 dk+16.5 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 40 dk+11.7 PIR
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 30 dk+6.6 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 34 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsey Marcie Harding Beşiktaş · 40 dk−10.9 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 31 dk−8.7 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 37 dk−7.6 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 38 dk−6.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 68.5 | 70.4 | 112.4 | 53.8% | 11.6% | 25.0% | 12.3% | 105.3 | 50.7% | 15.1% | 61.1% | 7.0% | +7.1 |
| Beşiktaş | 72.2 | 70.4 | 105.3 | 50.7% | 15.1% | 38.9% | 7.0% | 112.4 | 53.8% | 11.6% | 75.0% | 12.3% | -7.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 30/65 (%46.2) | Saha İçi Şut | 34/71 (%47.9) |
| 20/48 (%41.7) | 2 Sayı | 30/61 (%49.2) |
| 10/17 (%58.8) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 4/5 (%80.0) |
| 31 | Ribaund | 41 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 23 | Asist | 17 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 4 | Blok | 3 |
| 9 | Top Kaybı | 13 |
| 16 | Faul | 16 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 93 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Yakın Doğu Üniversitesi 5, Beşiktaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 29.12.2016Beşiktaş 67-73 Yakın Doğu Üniversitesi
- 31.03.2017Yakın Doğu Üniversitesi 70-65 Beşiktaş
- 28.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-62 Beşiktaş
- 01.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 77-76 Beşiktaş
- 03.05.2017Beşiktaş 59-74 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

