KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2016-2017 · 22 Nisan 2017 00:00

83 - 37

Yakın Doğu Üniversitesi ilk çeyreği 29-7 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 29 | 15 | 22 | 17 | 83 |
| İstanbul Üniversitesi | 7 | 12 | 10 | 8 | 37 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 73.1 | Tempo | 72.1 sezon ort. 71.5 |
| Hücum | ||
116.1 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 50.9 sezon ort. 97.7 |
52.3% sezon ort. 51.2% | eFG% | 25.0% sezon ort. 45.9% |
9.8% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 13.9% |
28.6% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 19.2% sezon ort. 27.8% |
25.8% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 8.8% sezon ort. 18.5% |
24.2% sezon ort. 22.0% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
50.9 sezon ort. 89.2 | 100 savunmada yenen sayı | 116.1 sezon ort. 104.9 |
25.0% sezon ort. 45.2% | Rakip eFG% | 52.3% sezon ort. 50.6% |
14.5% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 9.8% sezon ort. 15.8% |
19.2% sezon ort. 22.2% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 33.3% |
8.8% sezon ort. 19.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 22.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 28 dk+11.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 12 dk+6.8 PIR
- Angelica Danielle Robinson Yakın Doğu Üniversitesi · 14 dk+5.7 PIR
- Eylül Minez İstanbul Üniversitesi · 29 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 13 dk−5.5 PIR
- Kardelen Gezgin İstanbul Üniversitesi · 27 dk−5.2 PIR
- Sinem Ataş Yakın Doğu Üniversitesi · 16 dk−3.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 50 asist barajını geçti
- Gizem Başaran Turan 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 71.5 | 72.1 | 116.1 | 52.3% | 9.8% | 28.6% | 25.8% | 50.9 | 25.0% | 14.5% | 80.8% | 8.8% | +65.2 |
| İstanbul Üniversitesi | 72.6 | 72.1 | 50.9 | 25.0% | 14.5% | 19.2% | 8.8% | 116.1 | 52.3% | 9.8% | 71.4% | 25.8% | -65.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 32/66 (%48.5) | Saha İçi Şut | 15/68 (%22.1) |
| 27/50 (%54.0) | 2 Sayı | 11/42 (%26.2) |
| 5/16 (%31.3) | 3 Sayı | 4/26 (%15.4) |
| 14/17 (%82.4) | Serbest Atış | 3/6 (%50.0) |
| 52 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 42 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 26 | Asist | 5 |
| 6 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 3 |
| 8 | Top Kaybı | 12 |
| 10 | Faul | 16 |
| 125 | Verimlilik (PIR) | 16 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Yakın Doğu Üniversitesi 3, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 20.12.2016İstanbul Üniversitesi 72-102 Yakın Doğu Üniversitesi
- 14.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 89-71 İstanbul Üniversitesi
- 21.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 83-37 İstanbul Üniversitesi
- 23.04.2017İstanbul Üniversitesi 51-94 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.