KBSL · 9. Hafta · 2016-2017 · 21 Aralık 2016 00:00

72 - 102

Yakın Doğu Üniversitesi 4. çeyreği 35-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 15 | 19 | 22 | 16 | 72 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 25 | 21 | 21 | 35 | 102 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.8 sezon ort. 71.3 | Tempo | 77.8 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
93.2 sezon ort. 96.2 | 100 hücumda sayı | 130.2 sezon ort. 107.1 |
49.2% sezon ort. 45.0% | eFG% | 55.8% sezon ort. 51.1% |
19.7% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 14.7% |
24.3% sezon ort. 27.5% | Hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 31.4% |
18.8% sezon ort. 18.2% | Serbest atış oranı | 40.6% sezon ort. 22.4% |
46.9% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 23.2% sezon ort. 22.0% |
| Savunma | ||
130.2 sezon ort. 104.3 | 100 savunmada yenen sayı | 93.2 sezon ort. 87.9 |
55.8% sezon ort. 50.5% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 44.5% |
11.0% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 19.7% sezon ort. 16.9% |
38.2% sezon ort. 33.0% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 22.1% |
40.6% sezon ort. 21.6% | Rakip serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 19.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 23 dk+19.1 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 27 dk+14.4 PIR
- Essence Tiffany Carson Yakın Doğu Üniversitesi · 32 dk+12.3 PIR
- Sasa Cado İstanbul Üniversitesi · 37 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White İstanbul Üniversitesi · 34 dk−5.4 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk−4.9 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi · 26 dk−3.4 PIR
- Jordan Hooper İstanbul Üniversitesi · 29 dk−1.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 77.3 | 77.8 | 93.2 | 49.2% | 19.7% | 24.3% | 18.8% | 130.2 | 55.8% | 11.0% | 61.8% | 40.6% | -37.1 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 78.3 | 77.8 | 130.2 | 55.8% | 11.0% | 38.2% | 40.6% | 93.2 | 49.2% | 19.7% | 75.7% | 18.8% | +37.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 26/64 (%40.6) | Saha İçi Şut | 36/69 (%52.2) |
| 15/34 (%44.1) | 2 Sayı | 31/53 (%58.5) |
| 11/30 (%36.7) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 25/28 (%89.3) |
| 30 | Ribaund | 41 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 22 | Asist | 28 |
| 6 | Top Çalma | 12 |
| 1 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 10 |
| 23 | Faul | 15 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 138 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Yakın Doğu Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 20.12.2016İstanbul Üniversitesi 72-102 Yakın Doğu Üniversitesi
- 14.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 89-71 İstanbul Üniversitesi
- 21.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 83-37 İstanbul Üniversitesi
- 23.04.2017İstanbul Üniversitesi 51-94 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.