KBSL · 4. Hafta · 2016-2017 · 13 Kasım 2016 00:00

55 - 82

Yakın Doğu Üniversitesi 4. çeyreği 22-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Basketbol | 24 | 14 | 10 | 7 | 55 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 16 | 27 | 17 | 22 | 82 |
| Mersin Basketbol | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.6 sezon ort. 73.3 | Tempo | 79.6 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
70.3 sezon ort. 86.4 | 100 hücumda sayı | 101.3 sezon ort. 108.0 |
41.3% sezon ort. 44.8% | eFG% | 47.8% sezon ort. 51.3% |
21.6% sezon ort. 21.1% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 14.5% |
12.2% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 31.6% |
7.9% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 26.1% sezon ort. 22.8% |
36.5% sezon ort. 29.2% | Üçlük payı | 18.8% sezon ort. 22.1% |
| Savunma | ||
101.3 sezon ort. 100.8 | 100 savunmada yenen sayı | 70.3 sezon ort. 88.6 |
47.8% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 41.3% sezon ort. 44.7% |
17.2% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 21.6% sezon ort. 16.9% |
30.8% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 12.2% sezon ort. 22.4% |
26.1% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 7.9% sezon ort. 19.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Essence Tiffany Carson Yakın Doğu Üniversitesi · 34 dk+8.4 PIR
- Angelica Danielle Robinson Yakın Doğu Üniversitesi · 12 dk+6.7 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 29 dk+3.4 PIR
- Gizem Başaran Turan Yakın Doğu Üniversitesi · 8 dk+2.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emel Ecem Güler Mersin Basketbol · 38 dk−6.6 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 33 dk−5.0 PIR
- Anna Vajda Yakın Doğu Üniversitesi · 13 dk−4.3 PIR
- Duygu Ekşi Yakın Doğu Üniversitesi · 13 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Basketbol | 78.2 | 79.6 | 70.3 | 41.3% | 21.6% | 12.2% | 7.9% | 101.3 | 47.8% | 17.2% | 69.2% | 26.1% | -31.0 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 80.9 | 79.6 | 101.3 | 47.8% | 17.2% | 30.8% | 26.1% | 70.3 | 41.3% | 21.6% | 87.8% | 7.9% | +31.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Basketbol | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 22/63 (%34.9) | Saha İçi Şut | 31/69 (%44.9) |
| 14/40 (%35.0) | 2 Sayı | 27/56 (%48.2) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 4/13 (%30.8) |
| 3/5 (%60.0) | Serbest Atış | 16/18 (%88.9) |
| 32 | Ribaund | 48 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 19 | Asist | 21 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 5 |
| 18 | Top Kaybı | 16 |
| 19 | Faul | 14 |
| 50 | Verimlilik (PIR) | 107 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 12.11.2016Mersin Basketbol 55-82 Yakın Doğu Üniversitesi
- 10.02.2017Yakın Doğu Üniversitesi 70-34 Mersin Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.