KBSL · 24. Hafta · 2016-2017 · 1 Nisan 2017 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi ilk yarıyı 30-37 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 14 | 16 | 23 | 17 | 70 |
| Beşiktaş | 21 | 16 | 18 | 10 | 65 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.0 sezon ort. 73.1 | Tempo | 71.0 sezon ort. 69.0 |
| Hücum | ||
99.3 sezon ort. 108.0 | 100 hücumda sayı | 90.8 sezon ort. 97.1 |
49.2% sezon ort. 51.3% | eFG% | 44.4% sezon ort. 44.8% |
15.3% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 15.0% |
24.2% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 17.5% sezon ort. 31.3% |
28.8% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 24.0% |
16.9% sezon ort. 22.2% | Üçlük payı | 25.8% sezon ort. 22.9% |
| Savunma | ||
90.8 sezon ort. 88.0 | 100 savunmada yenen sayı | 99.3 sezon ort. 94.6 |
44.4% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 44.3% |
12.7% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 13.3% |
17.5% sezon ort. 22.3% | Rakip hücum ribaundu % | 24.2% sezon ort. 25.7% |
24.2% sezon ort. 18.9% | Rakip serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 19.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 30 dk+10.1 PIR
- Lindsey Marcie Harding Beşiktaş · 36 dk+3.9 PIR
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 19 dk+1.8 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 14 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 40 dk−15.3 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk−10.8 PIR
- Kıah Irene Stokes Beşiktaş · 40 dk−8.5 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 70.5 | 71.0 | 99.3 | 49.2% | 15.3% | 24.2% | 28.8% | 90.8 | 44.4% | 12.7% | 82.5% | 24.2% | +8.5 |
| Beşiktaş | 71.6 | 71.0 | 90.8 | 44.4% | 12.7% | 17.5% | 24.2% | 99.3 | 49.2% | 15.3% | 75.8% | 28.8% | -8.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 27/59 (%45.8) | Saha İçi Şut | 25/62 (%40.3) |
| 23/49 (%46.9) | 2 Sayı | 20/46 (%43.5) |
| 4/10 (%40.0) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 41 | Ribaund | 32 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 14 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 10 |
| 13 | Faul | 21 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 73 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Yakın Doğu Üniversitesi 3, Beşiktaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 29.12.2016Beşiktaş 67-73 Yakın Doğu Üniversitesi
- 31.03.2017Yakın Doğu Üniversitesi 70-65 Beşiktaş
- 28.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-62 Beşiktaş
- 01.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 77-76 Beşiktaş
- 03.05.2017Beşiktaş 59-74 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

