KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2016-2017 · 24 Nisan 2017 00:00

51 - 94

Yakın Doğu Üniversitesi 2. çeyreği 27-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 13 | 11 | 21 | 6 | 51 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 28 | 27 | 24 | 15 | 94 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.2 sezon ort. 71.5 | Tempo | 74.2 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
68.4 sezon ort. 97.1 | 100 hücumda sayı | 127.2 sezon ort. 107.2 |
32.4% sezon ort. 45.6% | eFG% | 61.9% sezon ort. 50.9% |
18.3% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 14.6% |
27.1% sezon ort. 27.4% | Hücum ribaundu % | 32.1% sezon ort. 31.6% |
11.8% sezon ort. 18.4% | Serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 22.7% |
38.2% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 23.8% sezon ort. 22.0% |
| Savunma | ||
127.2 sezon ort. 104.5 | 100 savunmada yenen sayı | 68.4 sezon ort. 88.7 |
61.9% sezon ort. 50.3% | Rakip eFG% | 32.4% sezon ort. 45.0% |
14.5% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 18.3% sezon ort. 17.0% |
32.1% sezon ort. 33.2% | Rakip hücum ribaundu % | 27.1% sezon ort. 21.9% |
28.6% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 11.8% sezon ort. 19.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş Yakın Doğu Üniversitesi · 21 dk+11.3 PIR
- Kardelen Gezgin İstanbul Üniversitesi · 19 dk+10.3 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 23 dk+8.7 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 25 dk+7.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Neslişah Cora İstanbul Üniversitesi · 19 dk−5.4 PIR
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 17 dk−4.9 PIR
- Özlem Yenidünya İstanbul Üniversitesi · 21 dk−2.8 PIR
- Eylül Minez İstanbul Üniversitesi · 20 dk−2.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 74.5 | 74.2 | 68.4 | 32.4% | 18.3% | 27.1% | 11.8% | 127.2 | 61.9% | 14.5% | 67.9% | 28.6% | -58.7 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 73.9 | 74.2 | 127.2 | 61.9% | 14.5% | 32.1% | 28.6% | 68.4 | 32.4% | 18.3% | 72.9% | 11.8% | +58.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 19/68 (%27.9) | Saha İçi Şut | 36/63 (%57.1) |
| 13/42 (%31.0) | 2 Sayı | 30/48 (%62.5) |
| 6/26 (%23.1) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 16/18 (%88.9) |
| 32 | Ribaund | 44 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 8 | Asist | 32 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 0 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 10 |
| 34 | Verimlilik (PIR) | 140 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Yakın Doğu Üniversitesi 4 galibiyet aldı.
- 2016-2017 · Yakın Doğu Üniversitesi 83-37 İstanbul Üniversitesi
- 2016-2017 · Yakın Doğu Üniversitesi 89-71 İstanbul Üniversitesi
- 2016-2017 · İstanbul Üniversitesi 72-102 Yakın Doğu Üniversitesi
- 2015-2016 · İstanbul Üniversitesi 71-68 Yakın Doğu Üniversitesi
- 2015-2016 · Yakın Doğu Üniversitesi 84-58 İstanbul Üniversitesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 20.12.2016İstanbul Üniversitesi 72-102 Yakın Doğu Üniversitesi
- 14.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 89-71 İstanbul Üniversitesi
- 21.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 83-37 İstanbul Üniversitesi
- 23.04.2017İstanbul Üniversitesi 51-94 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.