KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2016-2017 · 4 Mayıs 2017 00:00
Fenerbahçe maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 26 | 11 | 13 | 13 | 63 |
| Fenerbahçe | 20 | 20 | 18 | 19 | 77 |
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 74.7 | Tempo | 72.8 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
84.5 sezon ort. 103.4 | 100 hücumda sayı | 108.4 sezon ort. 109.8 |
41.8% sezon ort. 48.5% | eFG% | 52.5% sezon ort. 53.2% |
16.6% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 14.9% |
24.4% sezon ort. 33.8% | Hücum ribaundu % | 30.3% sezon ort. 34.0% |
11.9% sezon ort. 17.4% | Serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 18.6% |
26.9% sezon ort. 32.0% | Üçlük payı | 34.4% sezon ort. 28.5% |
| Savunma | ||
108.4 sezon ort. 94.3 | 100 savunmada yenen sayı | 84.5 sezon ort. 91.5 |
52.5% sezon ort. 49.1% | Rakip eFG% | 41.8% sezon ort. 44.4% |
16.0% sezon ort. 22.0% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.5% |
30.3% sezon ort. 33.9% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 25.9% |
26.2% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 11.9% sezon ort. 20.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 33 dk+6.1 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 32 dk+5.4 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 28 dk+4.3 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 13 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kristine Vitola Galatasaray · 37 dk−9.8 PIR
- Deniz Çolakoğlu Galatasaray · 25 dk−9.2 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 35 dk−6.9 PIR
- Maryia Papova Galatasaray · 19 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jantel Cherrill Lavender 25 top çalma barajını geçti
- Maryia Papova 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 74.5 | 72.8 | 84.5 | 41.8% | 16.6% | 24.4% | 11.9% | 108.4 | 52.5% | 16.0% | 69.7% | 26.2% | -23.8 |
| Fenerbahçe | 71.0 | 72.8 | 108.4 | 52.5% | 16.0% | 30.3% | 26.2% | 84.5 | 41.8% | 16.6% | 75.6% | 11.9% | +23.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 26/67 (%38.8) | Saha İçi Şut | 28/61 (%45.9) |
| 22/49 (%44.9) | 2 Sayı | 20/40 (%50.0) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 33 | Ribaund | 41 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 12 | Asist | 22 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 13 |
| 59 | Verimlilik (PIR) | 104 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Galatasaray 1, Fenerbahçe 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 29.12.2016Fenerbahçe 77-55 Galatasaray
- 31.03.2017Galatasaray 89-73 Fenerbahçe
- 28.04.2017Fenerbahçe 83-61 Galatasaray
- 01.05.2017Fenerbahçe 97-73 Galatasaray
- 03.05.2017Galatasaray 63-77 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

