KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2016-2017 · 4 Mayıs 2017 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi 4. çeyreği 19-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 18 | 21 | 11 | 9 | 59 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 17 | 22 | 16 | 19 | 74 |
| Beşiktaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.7 sezon ort. 69.0 | Tempo | 71.7 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
80.8 sezon ort. 97.5 | 100 hücumda sayı | 105.1 sezon ort. 107.9 |
36.2% sezon ort. 45.1% | eFG% | 52.2% sezon ort. 51.2% |
12.2% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 8.8% sezon ort. 14.7% |
20.5% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 31.9% |
24.6% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 23.2% |
21.5% sezon ort. 23.1% | Üçlük payı | 23.5% sezon ort. 22.0% |
| Savunma | ||
105.1 sezon ort. 94.4 | 100 savunmada yenen sayı | 80.8 sezon ort. 88.3 |
52.2% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 36.2% sezon ort. 44.8% |
8.8% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 12.2% sezon ort. 17.2% |
23.1% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 22.2% |
14.7% sezon ort. 20.1% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üniversitesi · 30 dk+6.4 PIR
- Lindsey Marcie Harding Beşiktaş · 35 dk+5.3 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 15 dk+2.5 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 16 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk−10.8 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 40 dk−9.9 PIR
- Kıah Irene Stokes Beşiktaş · 39 dk−7.5 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 10 dk−6.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 73.0 | 71.7 | 80.8 | 36.2% | 12.2% | 20.5% | 24.6% | 105.1 | 52.2% | 8.8% | 76.9% | 14.7% | -24.3 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 70.4 | 71.7 | 105.1 | 52.2% | 8.8% | 23.1% | 14.7% | 80.8 | 36.2% | 12.2% | 79.5% | 24.6% | +24.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 22/65 (%33.8) | Saha İçi Şut | 33/68 (%48.5) |
| 19/51 (%37.3) | 2 Sayı | 28/52 (%53.8) |
| 3/14 (%21.4) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 3/10 (%30.0) |
| 39 | Ribaund | 44 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 16 | Asist | 24 |
| 2 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 5 |
| 10 | Top Kaybı | 7 |
| 14 | Faul | 18 |
| 59 | Verimlilik (PIR) | 104 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Beşiktaş 0, Yakın Doğu Üniversitesi 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-5
- 29.12.2016Beşiktaş 67-73 Yakın Doğu Üniversitesi
- 31.03.2017Yakın Doğu Üniversitesi 70-65 Beşiktaş
- 28.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-62 Beşiktaş
- 01.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 77-76 Beşiktaş
- 03.05.2017Beşiktaş 59-74 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

