KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2016-2017 · 9 Mayıs 2017 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi maçı 6 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 24 | 18 | 13 | 18 | 73 |
| Fenerbahçe | 15 | 20 | 20 | 12 | 67 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 73.1 | Tempo | 70.4 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
104.6 sezon ort. 107.9 | 100 hücumda sayı | 94.4 sezon ort. 110.2 |
44.8% sezon ort. 51.4% | eFG% | 50.0% sezon ort. 53.3% |
10.6% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 16.7% sezon ort. 14.9% |
33.3% sezon ort. 31.5% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 34.2% |
29.9% sezon ort. 22.7% | Serbest atış oranı | 14.8% sezon ort. 18.9% |
22.4% sezon ort. 22.0% | Üçlük payı | 41.0% sezon ort. 28.4% |
| Savunma | ||
94.4 sezon ort. 87.9 | 100 savunmada yenen sayı | 104.6 sezon ort. 90.9 |
50.0% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 44.8% sezon ort. 44.3% |
16.7% sezon ort. 17.0% | Zorlanan top kaybı | 10.6% sezon ort. 15.7% |
20.0% sezon ort. 22.2% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 25.6% |
14.8% sezon ort. 19.2% | Rakip serbest atış oranı | 29.9% sezon ort. 20.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk+4.3 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üniversitesi · 34 dk+2.6 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk+2.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 8 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Candace Parker Williams Fenerbahçe · 34 dk−17.5 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 30 dk−11.6 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üniversitesi · 27 dk−10.6 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi · 23 dk−10.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 150. maçına çıktı
- Birsel Vardarlı Demirmen 200. maçına çıktı
- Candace Parker Williams 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 69.8 | 70.4 | 104.6 | 44.8% | 10.6% | 33.3% | 29.9% | 94.4 | 50.0% | 16.7% | 80.0% | 14.8% | +10.2 |
| Fenerbahçe | 71.0 | 70.4 | 94.4 | 50.0% | 16.7% | 20.0% | 14.8% | 104.6 | 44.8% | 10.6% | 66.7% | 29.9% | -10.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 26/67 (%38.8) | Saha İçi Şut | 26/61 (%42.6) |
| 18/52 (%34.6) | 2 Sayı | 17/36 (%47.2) |
| 8/15 (%53.3) | 3 Sayı | 9/25 (%36.0) |
| 13/20 (%65.0) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 43 | Ribaund | 37 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 18 | Asist | 19 |
| 5 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 20 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 78 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Yakın Doğu Üniversitesi 1, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-4
- 21.10.2016Yakın Doğu Üniversitesi 58-62 Fenerbahçe
- 21.01.2017Fenerbahçe 76-64 Yakın Doğu Üniversitesi
- 06.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 78-70 Fenerbahçe
- 08.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 73-67 Fenerbahçe
- 11.05.2017Fenerbahçe 71-70 Yakın Doğu Üniversitesi
- 13.05.2017Fenerbahçe 79-72 Yakın Doğu Üniversitesi
- 16.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

