KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2015-2016 · 9 Nisan 2016 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 36-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 26 | 10 | 27 | 15 | 78 |
| B.G.D. | 20 | 18 | 18 | 14 | 70 |
| Fenerbahçe | Kategori | B.G.D. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
86.8 sezon ort. 68.5 | Tempo | 86.8 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
110.0 sezon ort. 110.7 | 100 hücumda sayı | 95.6 sezon ort. 97.5 |
53.2% sezon ort. 51.4% | eFG% | 48.0% sezon ort. 45.7% |
14.7% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 13.8% |
24.4% sezon ort. 35.9% | Hücum ribaundu % | 22.0% sezon ort. 27.9% |
22.8% sezon ort. 19.5% | Serbest atış oranı | 7.9% sezon ort. 20.4% |
25.3% sezon ort. 24.9% | Üçlük payı | 27.6% sezon ort. 29.0% |
| Savunma | ||
95.6 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 110.0 sezon ort. 98.9 |
48.0% sezon ort. 43.5% | Rakip eFG% | 53.2% sezon ort. 47.5% |
14.2% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 14.7% sezon ort. 15.7% |
22.0% sezon ort. 25.7% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 28.2% |
7.9% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 22.8% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Özışık B.G.D. · 31 dk+11.7 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 33 dk+7.1 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 35 dk+6.2 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 33 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 29 dk−12.1 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 16 dk−11.5 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot B.G.D. · 34 dk−7.5 PIR
- Marija Rezan B.G.D. · 24 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Anastasiya Verameyenka 500 ribaund barajını geçti
- Marissa Jo Coleman 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 90.9 | 86.8 | 110.0 | 53.2% | 14.7% | 24.4% | 22.8% | 95.6 | 48.0% | 14.2% | 78.0% | 7.9% | +14.4 |
| B.G.D. | 82.6 | 86.8 | 95.6 | 48.0% | 14.2% | 22.0% | 7.9% | 110.0 | 53.2% | 14.7% | 75.6% | 22.8% | -14.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | B.G.D. |
|---|---|---|
| 38/79 (%48.1) | Saha İçi Şut | 33/76 (%43.4) |
| 30/59 (%50.8) | 2 Sayı | 26/55 (%47.3) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 16/18 (%88.9) | Serbest Atış | 6/6 (%100.0) |
| 43 | Ribaund | 43 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 28 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 20 |
| 118 | Verimlilik (PIR) | 90 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 14.11.2015Fenerbahçe 92-48 B.G.D.
- 05.02.2016B.G.D. 67-75 Fenerbahçe
- 08.04.2016Fenerbahçe 78-70 B.G.D.
- 19.04.2016B.G.D. 52-66 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

