KBSL · Playoff Final 1. Maç · 2016-2017 · 7 Mayıs 2017 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi maçı 8 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 19 | 15 | 21 | 23 | 78 |
| Fenerbahçe | 16 | 15 | 25 | 14 | 70 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.6 sezon ort. 73.0 | Tempo | 75.6 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
102.3 sezon ort. 108.0 | 100 hücumda sayı | 93.4 sezon ort. 110.2 |
50.7% sezon ort. 51.2% | eFG% | 45.7% sezon ort. 53.4% |
15.2% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 15.0% |
25.7% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 22.7% sezon ort. 34.3% |
17.9% sezon ort. 23.1% | Serbest atış oranı | 12.9% sezon ort. 19.0% |
14.9% sezon ort. 22.2% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 28.3% |
| Savunma | ||
93.4 sezon ort. 87.9 | 100 savunmada yenen sayı | 102.3 sezon ort. 90.9 |
45.7% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 44.1% |
12.9% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 15.2% sezon ort. 15.6% |
22.7% sezon ort. 22.1% | Rakip hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 25.9% |
12.9% sezon ort. 19.2% | Rakip serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk+13.7 PIR
- Candace Parker Williams Fenerbahçe · 38 dk+4.6 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 10 dk+3.4 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi · 18 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 25 dk−11.5 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 40 dk−10.0 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 36 dk−7.4 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk−6.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tuğçe Canıtez 100 asist barajını geçti
- Candace Parker Williams 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 76.3 | 75.6 | 102.3 | 50.7% | 15.2% | 25.7% | 17.9% | 93.4 | 45.7% | 12.9% | 77.3% | 12.9% | +8.9 |
| Fenerbahçe | 75.0 | 75.6 | 93.4 | 45.7% | 12.9% | 22.7% | 12.9% | 102.3 | 50.7% | 15.2% | 74.3% | 17.9% | -8.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 33/67 (%49.3) | Saha İçi Şut | 28/70 (%40.0) |
| 31/57 (%54.4) | 2 Sayı | 20/42 (%47.6) |
| 2/10 (%20.0) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 10/12 (%83.3) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 43 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 23 | Asist | 21 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 16 | Faul | 19 |
| 103 | Verimlilik (PIR) | 83 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Yakın Doğu Üniversitesi 0, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-4
- 21.10.2016Yakın Doğu Üniversitesi 58-62 Fenerbahçe
- 21.01.2017Fenerbahçe 76-64 Yakın Doğu Üniversitesi
- 06.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 78-70 Fenerbahçe
- 08.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 73-67 Fenerbahçe
- 11.05.2017Fenerbahçe 71-70 Yakın Doğu Üniversitesi
- 13.05.2017Fenerbahçe 79-72 Yakın Doğu Üniversitesi
- 16.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

