KBSL · Playoff Final 4. Maç · 2016-2017 · 14 Mayıs 2017 00:00
Fenerbahçe maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 25 | 22 | 16 | 16 | 79 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 18 | 24 | 21 | 9 | 72 |
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 72.5 | Tempo | 72.9 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
109.8 sezon ort. 109.8 | 100 hücumda sayı | 97.5 sezon ort. 108.1 |
55.7% sezon ort. 53.1% | eFG% | 44.3% sezon ort. 51.4% |
10.4% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 8.6% sezon ort. 14.7% |
14.7% sezon ort. 34.4% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 32.0% |
29.5% sezon ort. 18.5% | Serbest atış oranı | 15.7% sezon ort. 23.1% |
37.7% sezon ort. 28.4% | Üçlük payı | 17.1% sezon ort. 22.2% |
| Savunma | ||
97.5 sezon ort. 91.1 | 100 savunmada yenen sayı | 109.8 sezon ort. 87.5 |
44.3% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 55.7% sezon ort. 44.3% |
8.6% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 10.4% sezon ort. 17.2% |
19.5% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 22.3% |
15.7% sezon ort. 20.5% | Rakip serbest atış oranı | 29.5% sezon ort. 18.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 38 dk+10.5 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 39 dk+7.8 PIR
- Candace Parker Williams Fenerbahçe · 37 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Angelica Danielle Robinson Yakın Doğu Üniversitesi · 28 dk−12.6 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 34 dk−10.0 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 14 dk−8.5 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 71.9 | 72.9 | 109.8 | 55.7% | 10.4% | 14.7% | 29.5% | 97.5 | 44.3% | 8.6% | 80.5% | 15.7% | +12.3 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 73.8 | 72.9 | 97.5 | 44.3% | 8.6% | 19.5% | 15.7% | 109.8 | 55.7% | 10.4% | 85.3% | 29.5% | -12.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 29/70 (%41.4) |
| 22/38 (%57.9) | 2 Sayı | 25/58 (%43.1) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 4/12 (%33.3) |
| 11/18 (%61.1) | Serbest Atış | 10/11 (%90.9) |
| 38 | Ribaund | 37 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 21 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 5 |
| 4 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 7 |
| 18 | Faul | 20 |
| 100 | Verimlilik (PIR) | 84 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Fenerbahçe 7, Yakın Doğu Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-3
- 21.10.2016Yakın Doğu Üniversitesi 58-62 Fenerbahçe
- 21.01.2017Fenerbahçe 76-64 Yakın Doğu Üniversitesi
- 06.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 78-70 Fenerbahçe
- 08.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 73-67 Fenerbahçe
- 11.05.2017Fenerbahçe 71-70 Yakın Doğu Üniversitesi
- 13.05.2017Fenerbahçe 79-72 Yakın Doğu Üniversitesi
- 16.05.2017Yakın Doğu Üniversitesi 76-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

