KBSL · 9. Hafta · 2017-2018 · 10 Aralık 2017 00:00
Fenerbahçe maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 15 | 21 | 19 | 23 | 78 |
| Çukurova Basketbol | 21 | 12 | 17 | 23 | 73 |
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.9 sezon ort. 69.9 | Tempo | 74.9 sezon ort. 72.3 |
| Hücum | ||
103.2 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 98.3 sezon ort. 99.0 |
48.4% sezon ort. 50.2% | eFG% | 44.4% sezon ort. 46.4% |
15.0% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 11.6% sezon ort. 15.9% |
29.7% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 32.5% |
38.1% sezon ort. 21.3% | Serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 24.6% |
34.9% sezon ort. 33.3% | Üçlük payı | 36.6% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
98.3 sezon ort. 93.1 | 100 savunmada yenen sayı | 103.2 sezon ort. 98.0 |
44.4% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 47.2% |
11.6% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 15.0% sezon ort. 17.3% |
28.6% sezon ort. 24.2% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 30.8% |
16.9% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 38.1% sezon ort. 26.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Liudmyla Naumenko Çukurova Basketbol · 13 dk+9.9 PIR
- Aerial Powers Fenerbahçe · 29 dk+8.9 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 22 dk+5.8 PIR
- Fatmanur Karakaş Çukurova Basketbol · 21 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 36 dk−9.2 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 29 dk−7.4 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 23 dk−7.0 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 12 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 75.6 | 74.9 | 103.2 | 48.4% | 15.0% | 29.7% | 38.1% | 98.3 | 44.4% | 11.6% | 71.4% | 16.9% | +5.0 |
| Çukurova Basketbol | 74.3 | 74.9 | 98.3 | 44.4% | 11.6% | 28.6% | 16.9% | 103.2 | 48.4% | 15.0% | 70.3% | 38.1% | -5.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 28/71 (%39.4) |
| 23/41 (%56.1) | 2 Sayı | 21/45 (%46.7) |
| 5/22 (%22.7) | 3 Sayı | 7/26 (%26.9) |
| 17/24 (%70.8) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 41 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 14 | Asist | 19 |
| 1 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 10 |
| 13 | Faul | 17 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Fenerbahçe 4, Çukurova Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 09.12.2017Fenerbahçe 78-73 Çukurova Basketbol
- 23.03.2018Çukurova Basketbol 81-80 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

