KBSL · 13. Hafta · 2017-2018 · 6 Ocak 2018 00:00
Çukurova Basketbol 2. çeyreği 24-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 32 | 11 | 11 | 12 | 66 |
| Çukurova Basketbol | 19 | 24 | 17 | 25 | 85 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.8 sezon ort. 71.1 | Tempo | 78.8 sezon ort. 72.2 |
| Hücum | ||
84.6 sezon ort. 94.2 | 100 hücumda sayı | 106.9 sezon ort. 98.7 |
45.2% sezon ort. 44.6% | eFG% | 49.3% sezon ort. 46.2% |
25.8% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 17.4% sezon ort. 15.7% |
38.5% sezon ort. 31.0% | Hücum ribaundu % | 40.9% sezon ort. 32.0% |
25.8% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 23.3% sezon ort. 24.4% |
14.5% sezon ort. 29.7% | Üçlük payı | 38.4% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
106.9 sezon ort. 113.5 | 100 savunmada yenen sayı | 84.6 sezon ort. 98.7 |
49.3% sezon ort. 52.5% | Rakip eFG% | 45.2% sezon ort. 47.3% |
17.4% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 25.8% sezon ort. 16.9% |
40.9% sezon ort. 36.2% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 30.5% |
23.3% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 27.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 31 dk+18.4 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 31 dk+7.7 PIR
- Diamond De Shields Çukurova Basketbol · 28 dk+7.0 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 34 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 33 dk−7.8 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 38 dk−5.3 PIR
- Fatmanur Karakaş Çukurova Basketbol · 9 dk−3.3 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 8 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 78.0 | 78.8 | 84.6 | 45.2% | 25.8% | 38.5% | 25.8% | 106.9 | 49.3% | 17.4% | 59.1% | 23.3% | -22.4 |
| Çukurova Basketbol | 79.5 | 78.8 | 106.9 | 49.3% | 17.4% | 40.9% | 23.3% | 84.6 | 45.2% | 25.8% | 61.5% | 25.8% | +22.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 27/62 (%43.5) | Saha İçi Şut | 29/73 (%39.7) |
| 25/53 (%47.2) | 2 Sayı | 15/45 (%33.3) |
| 2/9 (%22.2) | 3 Sayı | 14/28 (%50.0) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 41 | Ribaund | 42 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 19 | Asist | 22 |
| 9 | Top Çalma | 13 |
| 0 | Blok | 2 |
| 24 | Top Kaybı | 17 |
| 19 | Faul | 17 |
| 70 | Verimlilik (PIR) | 99 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Çukurova Basketbol 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.01.2018İstanbul Üniversitesi 66-85 Çukurova Basketbol
- 13.04.2018Çukurova Basketbol 73-72 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

