KBSL · 10. Hafta · 2017-2018 · 17 Aralık 2017 00:00

88 - 45

Yakın Doğu Üni. ilk çeyreği 26-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 26 | 19 | 27 | 16 | 88 |
| İstanbul Üniversitesi | 13 | 14 | 14 | 4 | 45 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 72.4 | Tempo | 73.1 sezon ort. 71.3 |
| Hücum | ||
120.8 sezon ort. 107.1 | 100 hücumda sayı | 61.4 sezon ort. 95.2 |
57.5% sezon ort. 51.0% | eFG% | 29.4% sezon ort. 45.3% |
16.3% sezon ort. 13.5% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 17.0% |
41.9% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 17.4% sezon ort. 32.1% |
16.4% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 23.8% |
28.4% sezon ort. 22.9% | Üçlük payı | 31.7% sezon ort. 28.9% |
| Savunma | ||
61.4 sezon ort. 90.1 | 100 savunmada yenen sayı | 120.8 sezon ort. 112.9 |
29.4% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 57.5% sezon ort. 52.1% |
16.0% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 16.3% sezon ort. 14.1% |
17.4% sezon ort. 24.2% | Rakip hücum ribaundu % | 41.9% sezon ort. 36.2% |
19.0% sezon ort. 15.8% | Rakip serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 29 dk+21.2 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 29 dk+11.7 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Yakın Doğu Üni. · 31 dk+8.2 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 29 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Julie Vanloo İstanbul Üniversitesi · 25 dk−11.3 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 21 dk−5.1 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 26 dk−4.7 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 32 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlayda Güner 100 ribaund barajını geçti
- Aisha Balarabe 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 72.8 | 73.1 | 120.8 | 57.5% | 16.3% | 41.9% | 16.4% | 61.4 | 29.4% | 16.0% | 82.6% | 19.0% | +59.4 |
| İstanbul Üniversitesi | 73.3 | 73.1 | 61.4 | 29.4% | 16.0% | 17.4% | 19.0% | 120.8 | 57.5% | 16.3% | 58.1% | 16.4% | -59.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 35/67 (%52.2) | Saha İçi Şut | 17/63 (%27.0) |
| 28/48 (%58.3) | 2 Sayı | 14/43 (%32.6) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 3/20 (%15.0) |
| 11/11 (%100.0) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 51 | Ribaund | 26 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 38 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 29 | Asist | 11 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 6 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 10 | Faul | 15 |
| 136 | Verimlilik (PIR) | 29 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 5, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.12.2017Yakın Doğu Üni. 88-45 İstanbul Üniversitesi
- 30.03.2018İstanbul Üniversitesi 42-98 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.