KBSL · 8. Hafta · 2017-2018 · 3 Aralık 2017 00:00

89 - 75

Yakın Doğu Üni. maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 25 | 15 | 23 | 26 | 89 |
| Mersin BŞB. | 21 | 18 | 17 | 19 | 75 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.1 sezon ort. 72.5 | Tempo | 71.1 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
126.4 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 104.3 sezon ort. 101.8 |
57.2% sezon ort. 51.0% | eFG% | 49.3% sezon ort. 45.9% |
9.8% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 11.6% sezon ort. 14.3% |
34.4% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 34.1% sezon ort. 34.2% |
14.5% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 2.7% sezon ort. 27.6% |
17.4% sezon ort. 23.2% | Üçlük payı | 34.7% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
104.3 sezon ort. 88.7 | 100 savunmada yenen sayı | 126.4 sezon ort. 97.3 |
49.3% sezon ort. 43.5% | Rakip eFG% | 57.2% sezon ort. 44.9% |
11.6% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 9.8% sezon ort. 14.7% |
34.1% sezon ort. 23.6% | Rakip hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 31.0% |
2.7% sezon ort. 16.4% | Rakip serbest atış oranı | 14.5% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 32 dk+14.8 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 34 dk+9.6 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 37 dk+5.8 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 12 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 28 dk−7.4 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 31 dk−6.4 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 11 dk−4.5 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 24 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 70.4 | 71.1 | 126.4 | 57.2% | 9.8% | 34.4% | 14.5% | 104.3 | 49.3% | 11.6% | 65.9% | 2.7% | +22.1 |
| Mersin BŞB. | 71.9 | 71.1 | 104.3 | 49.3% | 11.6% | 34.1% | 2.7% | 126.4 | 57.2% | 9.8% | 65.6% | 14.5% | -22.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 37/69 (%53.6) | Saha İçi Şut | 33/75 (%44.0) |
| 32/57 (%56.1) | 2 Sayı | 25/49 (%51.0) |
| 5/12 (%41.7) | 3 Sayı | 8/26 (%30.8) |
| 10/10 (%100.0) | Serbest Atış | 1/2 (%50.0) |
| 38 | Ribaund | 35 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 22 | Asist | 20 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 10 |
| 10 | Faul | 14 |
| 117 | Verimlilik (PIR) | 84 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 2, Mersin BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.12.2017Yakın Doğu Üni. 89-75 Mersin BŞB.
- 17.03.2018Mersin BŞB. 56-58 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.