KBSL · 14. Hafta · 2017-2018 · 13 Ocak 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe OGM Ormanspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 15 | 11 | 22 | 6 | 54 |
| Fenerbahçe | 15 | 12 | 15 | 15 | 57 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.1 sezon ort. 73.9 | Tempo | 68.1 sezon ort. 70.1 |
| Hücum | ||
80.4 sezon ort. 96.6 | 100 hücumda sayı | 82.5 sezon ort. 107.6 |
37.7% sezon ort. 46.9% | eFG% | 35.2% sezon ort. 50.7% |
9.0% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 10.8% sezon ort. 14.2% |
22.9% sezon ort. 26.4% | Hücum ribaundu % | 30.4% sezon ort. 31.7% |
7.2% sezon ort. 21.1% | Serbest atış oranı | 9.9% sezon ort. 22.2% |
31.9% sezon ort. 29.7% | Üçlük payı | 26.8% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
82.5 sezon ort. 104.5 | 100 savunmada yenen sayı | 80.4 sezon ort. 93.6 |
35.2% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 37.7% sezon ort. 46.0% |
10.8% sezon ort. 12.2% | Zorlanan top kaybı | 9.0% sezon ort. 15.7% |
30.4% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 24.4% |
9.9% sezon ort. 23.5% | Rakip serbest atış oranı | 7.2% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Petra Kulichova OGM Ormanspor · 29 dk+4.9 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 9 dk+1.9 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 23 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 26 dk−9.0 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe · 10 dk−6.6 PIR
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 34 dk−6.5 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 26 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 67.2 | 68.1 | 80.4 | 37.7% | 9.0% | 22.9% | 7.2% | 82.5 | 35.2% | 10.8% | 69.6% | 9.9% | -2.2 |
| Fenerbahçe | 69.1 | 68.1 | 82.5 | 35.2% | 10.8% | 30.4% | 9.9% | 80.4 | 37.7% | 9.0% | 77.1% | 7.2% | +2.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 22/69 (%31.9) | Saha İçi Şut | 23/71 (%32.4) |
| 14/47 (%29.8) | 2 Sayı | 19/52 (%36.5) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 2/5 (%40.0) | Serbest Atış | 7/7 (%100.0) |
| 43 | Ribaund | 51 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 10 | Asist | 9 |
| 4 | Top Çalma | 4 |
| 7 | Blok | 0 |
| 7 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 14 |
| 61 | Verimlilik (PIR) | 64 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.10.2017Fenerbahçe 83-65 OGM Ormanspor
- 12.01.2018OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

