KBSL · 9. Hafta · 2017-2018 · 9 Aralık 2017 00:00
Botaş 2. çeyreği 26-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 15 | 15 | 23 | 14 | 67 |
| Botaş | 20 | 26 | 10 | 16 | 72 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.2 sezon ort. 73.8 | Tempo | 69.2 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
98.1 sezon ort. 95.9 | 100 hücumda sayı | 102.7 sezon ort. 96.9 |
41.0% sezon ort. 46.8% | eFG% | 46.4% sezon ort. 47.2% |
8.3% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 16.6% |
34.0% sezon ort. 25.8% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 28.3% |
16.7% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 41.1% sezon ort. 23.3% |
23.6% sezon ort. 30.1% | Üçlük payı | 39.3% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
102.7 sezon ort. 103.7 | 100 savunmada yenen sayı | 98.1 sezon ort. 92.8 |
46.4% sezon ort. 47.3% | Rakip eFG% | 41.0% sezon ort. 42.0% |
13.1% sezon ort. 12.1% | Zorlanan top kaybı | 8.3% sezon ort. 13.6% |
18.2% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 34.0% sezon ort. 28.7% |
41.1% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 26 dk+7.4 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 34 dk+7.3 PIR
- Kübra Erat Botaş · 30 dk+6.2 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 36 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 40 dk−8.8 PIR
- Maryia Papova Botaş · 15 dk−4.0 PIR
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 24 dk−3.8 PIR
- Petra Kulichova OGM Ormanspor · 30 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 68.3 | 69.2 | 98.1 | 41.0% | 8.3% | 34.0% | 16.7% | 102.7 | 46.4% | 13.1% | 81.8% | 41.1% | -4.6 |
| Botaş | 70.1 | 69.2 | 102.7 | 46.4% | 13.1% | 18.2% | 41.1% | 98.1 | 41.0% | 8.3% | 66.0% | 16.7% | +4.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/72 (%37.5) | Saha İçi Şut | 23/56 (%41.1) |
| 22/55 (%40.0) | 2 Sayı | 17/34 (%50.0) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 20/23 (%87.0) |
| 43 | Ribaund | 37 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 13 | Asist | 19 |
| 5 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 5 |
| 7 | Top Kaybı | 10 |
| 25 | Faul | 17 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 90 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 08.12.2017OGM Ormanspor 67-72 Botaş
- 23.03.2018Botaş 84-79 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

