KBSL · 6. Hafta · 2017-2018 · 18 Kasım 2017 00:00
Beşiktaş ilk çeyreği 27-16 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 27 | 20 | 24 | 17 | 88 |
| OGM Ormanspor | 16 | 15 | 15 | 12 | 58 |
| Beşiktaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.8 sezon ort. 70.0 | Tempo | 74.8 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
117.0 sezon ort. 98.6 | 100 hücumda sayı | 78.1 sezon ort. 96.7 |
60.8% sezon ort. 46.1% | eFG% | 35.0% sezon ort. 47.1% |
12.6% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 14.8% |
13.3% sezon ort. 25.6% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 26.3% |
35.0% sezon ort. 25.9% | Serbest atış oranı | 17.1% sezon ort. 20.7% |
26.7% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 21.4% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
78.1 sezon ort. 101.2 | 100 savunmada yenen sayı | 117.0 sezon ort. 103.1 |
35.0% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 60.8% sezon ort. 46.8% |
12.7% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 12.6% sezon ort. 12.1% |
25.0% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 13.3% sezon ort. 31.0% |
17.1% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 35.0% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 26 dk+27.6 PIR
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 22 dk+10.4 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 24 dk+9.4 PIR
- Nihan Demirkol Tolğay OGM Ormanspor · 22 dk+7.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 15 dk−9.2 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 20 dk−7.3 PIR
- Petra Kulichova OGM Ormanspor · 23 dk−5.3 PIR
- Burcu Yağan Beşiktaş · 13 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 75.2 | 74.8 | 117.0 | 60.8% | 12.6% | 13.3% | 35.0% | 78.1 | 35.0% | 12.7% | 75.0% | 17.1% | +38.9 |
| OGM Ormanspor | 74.3 | 74.8 | 78.1 | 35.0% | 12.7% | 25.0% | 17.1% | 117.0 | 60.8% | 12.6% | 86.7% | 35.0% | -38.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 34/60 (%56.7) | Saha İçi Şut | 23/70 (%32.9) |
| 29/44 (%65.9) | 2 Sayı | 20/55 (%36.4) |
| 5/16 (%31.3) | 3 Sayı | 3/15 (%20.0) |
| 15/21 (%71.4) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 40 | Ribaund | 38 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 23 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 20 |
| 117 | Verimlilik (PIR) | 58 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.11.2017Beşiktaş 88-58 OGM Ormanspor
- 02.03.2018OGM Ormanspor 84-87 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

