KBSL · 15. Hafta · 2017-2018 · 21 Ocak 2018 00:00
Mersin BŞB. maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 11 | 21 | 22 | 19 | 73 |
| Mersin BŞB. | 20 | 16 | 22 | 20 | 78 |
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.9 sezon ort. 70.1 | Tempo | 67.9 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
108.7 sezon ort. 106.8 | 100 hücumda sayı | 113.8 sezon ort. 101.4 |
44.9% sezon ort. 50.3% | eFG% | 52.7% sezon ort. 45.8% |
8.5% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 14.2% |
36.6% sezon ort. 31.4% | Hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 34.4% |
20.3% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 42.9% sezon ort. 26.1% |
21.7% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
113.8 sezon ort. 92.6 | 100 savunmada yenen sayı | 108.7 sezon ort. 98.0 |
52.7% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 44.9% sezon ort. 45.4% |
14.2% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 8.5% sezon ort. 14.8% |
25.7% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 36.6% sezon ort. 30.8% |
42.9% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 35 dk+10.9 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 28 dk+10.3 PIR
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 34 dk+8.1 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 16 dk+5.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Fenerbahçe · 22 dk−12.6 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 37 dk−9.7 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 15 dk−5.3 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 29 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Asena Yalçın 1.000 sayı barajını geçti
- Dürdane Gülşah Gümüşay 250 ribaund barajını geçti
- Kia Niema Vaughn 100 ribaund barajını geçti
- Marica Gajic 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 67.2 | 67.9 | 108.7 | 44.9% | 8.5% | 36.6% | 20.3% | 113.8 | 52.7% | 14.2% | 74.3% | 42.9% | -5.1 |
| Mersin BŞB. | 68.6 | 67.9 | 113.8 | 52.7% | 14.2% | 25.7% | 42.9% | 108.7 | 44.9% | 8.5% | 63.4% | 20.3% | +5.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 29/69 (%42.0) | Saha İçi Şut | 25/56 (%44.6) |
| 25/54 (%46.3) | 2 Sayı | 16/35 (%45.7) |
| 4/15 (%26.7) | 3 Sayı | 9/21 (%42.9) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 19/24 (%79.2) |
| 41 | Ribaund | 35 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 4 | Blok | 1 |
| 7 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 18 |
| 87 | Verimlilik (PIR) | 87 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Fenerbahçe 6, Mersin BŞB. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 13.10.2017Mersin BŞB. 55-64 Fenerbahçe
- 20.01.2018Fenerbahçe 73-78 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

