KBSL · 14. Hafta · 2017-2018 · 14 Ocak 2018 00:00
Mersin BŞB. maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 27 | 17 | 19 | 24 | 87 |
| Galatasaray | 20 | 20 | 13 | 24 | 77 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.2 sezon ort. 72.6 | Tempo | 68.2 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
128.1 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 112.6 sezon ort. 101.8 |
61.9% sezon ort. 45.5% | eFG% | 48.6% sezon ort. 46.6% |
13.0% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 7.6% sezon ort. 13.6% |
30.0% sezon ort. 34.3% | Hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 32.1% |
30.5% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 14.5% sezon ort. 20.0% |
30.5% sezon ort. 35.8% | Üçlük payı | 18.8% sezon ort. 27.1% |
| Savunma | ||
112.6 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 128.1 sezon ort. 102.8 |
48.6% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 61.9% sezon ort. 51.1% |
7.6% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 18.9% |
29.7% sezon ort. 31.1% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 31.9% |
14.5% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 30.5% sezon ort. 28.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 36 dk+16.3 PIR
- Kaela Dawn Davis Galatasaray · 25 dk+14.9 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 37 dk+6.0 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 9 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Galatasaray · 28 dk−7.6 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 29 dk−5.4 PIR
- Tuğba Theodore Galatasaray · 23 dk−4.7 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 23 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Olivia Esther Jeanne Epoupa 100 sayı barajını geçti
- Gintare Petronyte 1.000 sayı barajını geçti
- Gintare Petronyte 100 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 67.9 | 68.2 | 128.1 | 61.9% | 13.0% | 30.0% | 30.5% | 112.6 | 48.6% | 7.6% | 70.3% | 14.5% | +15.5 |
| Galatasaray | 68.4 | 68.2 | 112.6 | 48.6% | 7.6% | 29.7% | 14.5% | 128.1 | 61.9% | 13.0% | 70.0% | 30.5% | -15.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 33/59 (%55.9) | Saha İçi Şut | 31/69 (%44.9) |
| 26/41 (%63.4) | 2 Sayı | 26/56 (%46.4) |
| 7/18 (%38.9) | 3 Sayı | 5/13 (%38.5) |
| 14/18 (%77.8) | Serbest Atış | 10/10 (%100.0) |
| 35 | Ribaund | 32 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 23 | Asist | 19 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 6 |
| 17 | Faul | 14 |
| 110 | Verimlilik (PIR) | 91 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Mersin BŞB. 1, Galatasaray 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.10.2017Galatasaray 82-73 Mersin BŞB.
- 13.01.2018Mersin BŞB. 87-77 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

