KBSL · 20. Hafta · 2017-2018 · 10 Mart 2018 00:00
Yakın Doğu Üni. 3. çeyreği 29-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 29 | 22 | 29 | 23 | 103 |
| OGM Ormanspor | 24 | 14 | 17 | 24 | 79 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.5 sezon ort. 72.3 | Tempo | 75.5 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
138.0 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 103.4 sezon ort. 95.6 |
62.0% sezon ort. 50.8% | eFG% | 54.6% sezon ort. 46.2% |
6.8% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 14.7% sezon ort. 14.7% |
36.1% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 26.7% |
7.6% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 15.4% sezon ort. 20.7% |
27.8% sezon ort. 22.9% | Üçlük payı | 36.9% sezon ort. 29.5% |
| Savunma | ||
103.4 sezon ort. 88.7 | 100 savunmada yenen sayı | 138.0 sezon ort. 102.1 |
54.6% sezon ort. 43.4% | Rakip eFG% | 62.0% sezon ort. 46.5% |
14.7% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 6.8% sezon ort. 12.4% |
14.3% sezon ort. 24.2% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 30.2% |
15.4% sezon ort. 15.9% | Rakip serbest atış oranı | 7.6% sezon ort. 23.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Brittney Chrisanti Sykes OGM Ormanspor · 38 dk+14.1 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 32 dk+13.9 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 20 dk+12.5 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 27 dk+11.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 36 dk−10.1 PIR
- Safiye Simay Köksal OGM Ormanspor · 24 dk−5.6 PIR
- Gökçe Doğan Yakın Doğu Üni. · 23 dk−3.6 PIR
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 23 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Brittney Chrisanti Sykes 10 blok barajını geçti
- Sandrine Beatrice Gruda 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 74.6 | 75.5 | 138.0 | 62.0% | 6.8% | 36.1% | 7.6% | 103.4 | 54.6% | 14.7% | 85.7% | 15.4% | +34.6 |
| OGM Ormanspor | 76.4 | 75.5 | 103.4 | 54.6% | 14.7% | 14.3% | 15.4% | 138.0 | 62.0% | 6.8% | 63.9% | 7.6% | -34.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 43/79 (%54.4) | Saha İçi Şut | 30/65 (%46.2) |
| 31/57 (%54.4) | 2 Sayı | 19/41 (%46.3) |
| 12/22 (%54.5) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 5/6 (%83.3) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 43 | Ribaund | 28 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 36 | Asist | 12 |
| 6 | Top Çalma | 2 |
| 1 | Blok | 2 |
| 6 | Top Kaybı | 12 |
| 11 | Faul | 13 |
| 146 | Verimlilik (PIR) | 74 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 24.11.2017OGM Ormanspor 45-78 Yakın Doğu Üni.
- 09.03.2018Yakın Doğu Üni. 103-79 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

