KBSL · 15. Hafta · 2017-2018 · 20 Ocak 2018 00:00
Yakın Doğu Üni., Çukurova Basketbol karşısında 22 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 23 | 14 | 17 | 15 | 69 |
| Yakın Doğu Üni. | 27 | 23 | 19 | 22 | 91 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.0 sezon ort. 72.4 | Tempo | 74.0 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
95.9 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 119.5 sezon ort. 107.1 |
45.7% sezon ort. 46.3% | eFG% | 61.7% sezon ort. 50.9% |
15.1% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 18.6% sezon ort. 13.4% |
35.9% sezon ort. 32.3% | Hücum ribaundu % | 32.3% sezon ort. 28.8% |
13.0% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 38.3% sezon ort. 22.9% |
37.7% sezon ort. 33.2% | Üçlük payı | 21.7% sezon ort. 23.1% |
| Savunma | ||
119.5 sezon ort. 97.4 | 100 savunmada yenen sayı | 95.9 sezon ort. 89.0 |
61.7% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 45.7% sezon ort. 43.7% |
18.6% sezon ort. 17.2% | Zorlanan top kaybı | 15.1% sezon ort. 15.1% |
32.3% sezon ort. 30.8% | Rakip hücum ribaundu % | 35.9% sezon ort. 23.6% |
38.3% sezon ort. 26.7% | Rakip serbest atış oranı | 13.0% sezon ort. 16.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üni. · 24 dk+10.7 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 30 dk+10.5 PIR
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 27 dk+6.8 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 8 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 33 dk−9.6 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 31 dk−4.5 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 18 dk−3.6 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 29 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 72.0 | 74.0 | 95.9 | 45.7% | 15.1% | 35.9% | 13.0% | 119.5 | 61.7% | 18.6% | 67.7% | 38.3% | -23.7 |
| Yakın Doğu Üni. | 76.1 | 74.0 | 119.5 | 61.7% | 18.6% | 32.3% | 38.3% | 95.9 | 45.7% | 15.1% | 64.1% | 13.0% | +23.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 29/69 (%42.0) | Saha İçi Şut | 34/60 (%56.7) |
| 24/43 (%55.8) | 2 Sayı | 28/47 (%59.6) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 6/13 (%46.2) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 17/23 (%73.9) |
| 35 | Ribaund | 35 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 20 | Asist | 26 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 16 |
| 23 | Faul | 17 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 111 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çukurova Basketbol 2, Yakın Doğu Üni. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 13.10.2017Yakın Doğu Üni. 93-83 Çukurova Basketbol
- 19.01.2018Çukurova Basketbol 69-91 Yakın Doğu Üni.
- 01.05.2018Yakın Doğu Üni. 78-76 Çukurova Basketbol
- 04.05.2018Yakın Doğu Üni. 55-59 Çukurova Basketbol
- 07.05.2018Çukurova Basketbol 64-76 Yakın Doğu Üni.
- 10.05.2018Çukurova Basketbol 66-76 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

