KBSL · 11. Hafta · 2017-2018 · 23 Aralık 2017 00:00
Yakın Doğu Üni. maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 24 | 13 | 13 | 18 | 68 |
| Yakın Doğu Üni. | 25 | 19 | 15 | 23 | 82 |
| Beşiktaş | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.3 sezon ort. 70.1 | Tempo | 70.3 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
94.4 sezon ort. 99.6 | 100 hücumda sayı | 119.7 sezon ort. 107.2 |
40.6% sezon ort. 47.0% | eFG% | 56.6% sezon ort. 51.0% |
11.6% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 13.8% sezon ort. 13.6% |
32.6% sezon ort. 24.9% | Hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 28.7% |
23.2% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 27.9% sezon ort. 23.2% |
39.1% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 26.2% sezon ort. 23.0% |
| Savunma | ||
119.7 sezon ort. 99.5 | 100 savunmada yenen sayı | 94.4 sezon ort. 89.0 |
56.6% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 40.6% sezon ort. 43.8% |
13.8% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 11.6% sezon ort. 15.2% |
35.5% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 23.6% |
27.9% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 15.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 38 dk+7.2 PIR
- Gökçe Doğan Yakın Doğu Üni. · 16 dk+6.9 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 31 dk+5.8 PIR
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 37 dk+1.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 21 dk−6.8 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 28 dk−5.9 PIR
- Burcu Yağan Beşiktaş · 16 dk−4.5 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 17 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Cansu Köksal Öngüner 50 top çalma barajını geçti
- Gökçe Doğan 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 72.0 | 70.3 | 94.4 | 40.6% | 11.6% | 32.6% | 23.2% | 119.7 | 56.6% | 13.8% | 64.5% | 27.9% | -25.4 |
| Yakın Doğu Üni. | 68.5 | 70.3 | 119.7 | 56.6% | 13.8% | 35.5% | 27.9% | 94.4 | 40.6% | 11.6% | 67.4% | 23.2% | +25.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 24/69 (%34.8) | Saha İçi Şut | 31/61 (%50.8) |
| 16/42 (%38.1) | 2 Sayı | 24/45 (%53.3) |
| 8/27 (%29.6) | 3 Sayı | 7/16 (%43.8) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 34 | Ribaund | 40 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 9 | Asist | 24 |
| 3 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 4 |
| 10 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 16 |
| 56 | Verimlilik (PIR) | 112 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Beşiktaş 0, Yakın Doğu Üni. 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 22.12.2017Beşiktaş 68-82 Yakın Doğu Üni.
- 03.04.2018Yakın Doğu Üni. 72-59 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

