KBSL · 14. Hafta · 2017-2018 · 13 Ocak 2018 00:00
Yakın Doğu Üni. maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 20 | 29 | 20 | 16 | 85 |
| Botaş | 23 | 22 | 20 | 16 | 81 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.7 sezon ort. 72.3 | Tempo | 75.7 sezon ort. 70.2 |
| Hücum | ||
112.0 sezon ort. 107.4 | 100 hücumda sayı | 107.3 sezon ort. 96.7 |
47.3% sezon ort. 51.3% | eFG% | 51.4% sezon ort. 47.0% |
5.8% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 8.4% sezon ort. 16.8% |
27.5% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 28.3% |
24.3% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.9% |
14.9% sezon ort. 23.3% | Üçlük payı | 29.0% sezon ort. 35.3% |
| Savunma | ||
107.3 sezon ort. 88.6 | 100 savunmada yenen sayı | 112.0 sezon ort. 92.2 |
51.4% sezon ort. 43.5% | Rakip eFG% | 47.3% sezon ort. 41.7% |
8.4% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 5.8% sezon ort. 13.7% |
20.0% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 29.0% |
24.6% sezon ort. 15.6% | Rakip serbest atış oranı | 24.3% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 36 dk+9.2 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 26 dk+6.6 PIR
- Kıah Irene Stokes Botaş · 40 dk+5.7 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 33 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 31 dk−5.8 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 14 dk−5.2 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 32 dk−5.2 PIR
- Chelsea Gray Botaş · 37 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 75.9 | 75.7 | 112.0 | 47.3% | 5.8% | 27.5% | 24.3% | 107.3 | 51.4% | 8.4% | 80.0% | 24.6% | +4.6 |
| Botaş | 75.5 | 75.7 | 107.3 | 51.4% | 8.4% | 20.0% | 24.6% | 112.0 | 47.3% | 5.8% | 72.5% | 24.3% | -4.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 34/74 (%45.9) | Saha İçi Şut | 33/69 (%47.8) |
| 32/63 (%50.8) | 2 Sayı | 28/49 (%57.1) |
| 2/11 (%18.2) | 3 Sayı | 5/20 (%25.0) |
| 15/18 (%83.3) | Serbest Atış | 10/17 (%58.8) |
| 43 | Ribaund | 37 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 22 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 3 |
| 0 | Blok | 3 |
| 5 | Top Kaybı | 7 |
| 18 | Faul | 18 |
| 106 | Verimlilik (PIR) | 93 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 3, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 07.10.2017Botaş 48-51 Yakın Doğu Üni.
- 12.01.2018Yakın Doğu Üni. 85-81 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

