KBSL · 13. Hafta · 2017-2018 · 6 Ocak 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Beşiktaş Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 18 | 21 | 17 | 12 | 68 |
| Botaş | 21 | 15 | 16 | 14 | 66 |
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 70.1 | Tempo | 72.3 sezon ort. 70.4 |
| Hücum | ||
93.1 sezon ort. 99.6 | 100 hücumda sayı | 92.3 sezon ort. 97.4 |
41.3% sezon ort. 46.9% | eFG% | 43.3% sezon ort. 47.3% |
8.4% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 16.6% |
23.3% sezon ort. 25.3% | Hücum ribaundu % | 16.2% sezon ort. 28.4% |
23.2% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 28.3% sezon ort. 23.7% |
29.0% sezon ort. 30.7% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
92.3 sezon ort. 100.6 | 100 savunmada yenen sayı | 93.1 sezon ort. 93.0 |
43.3% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 41.3% sezon ort. 42.0% |
12.9% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 8.4% sezon ort. 13.6% |
16.2% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 29.2% |
28.3% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 23.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Gray Botaş · 39 dk+10.6 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 27 dk+7.4 PIR
- Sevgi Uzun Beşiktaş · 28 dk+6.0 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 32 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 31 dk−12.4 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 36 dk−9.1 PIR
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 19 dk−8.3 PIR
- Kübra Erat Botaş · 18 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elif Emirtekin 250 ribaund barajını geçti
- Gonca Karataş 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 73.0 | 72.3 | 93.1 | 41.3% | 8.4% | 23.3% | 23.2% | 92.3 | 43.3% | 12.9% | 83.8% | 28.3% | +0.8 |
| Botaş | 71.5 | 72.3 | 92.3 | 43.3% | 12.9% | 16.2% | 28.3% | 93.1 | 41.3% | 8.4% | 76.7% | 23.2% | -0.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 26/69 (%37.7) | Saha İçi Şut | 24/60 (%40.0) |
| 21/49 (%42.9) | 2 Sayı | 20/45 (%44.4) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 11/16 (%68.8) | Serbest Atış | 14/17 (%82.4) |
| 41 | Ribaund | 39 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 10 | Asist | 13 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 1 |
| 7 | Top Kaybı | 10 |
| 20 | Faul | 18 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 75 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Beşiktaş 4, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 05.01.2018Beşiktaş 68-66 Botaş
- 13.04.2018Botaş 59-48 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

