KBSL · 12. Hafta · 2017-2018 · 30 Aralık 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Hatay BŞB. Beşiktaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 17 | 23 | 12 | 22 | 74 |
| Beşiktaş | 13 | 22 | 10 | 26 | 71 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 71.0 | Tempo | 72.1 sezon ort. 70.1 |
| Hücum | ||
104.2 sezon ort. 108.6 | 100 hücumda sayı | 97.0 sezon ort. 99.5 |
43.8% sezon ort. 52.4% | eFG% | 42.3% sezon ort. 46.9% |
12.8% sezon ort. 13.5% | Top kaybı oranı | 6.1% sezon ort. 14.8% |
34.9% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 19.6% sezon ort. 25.5% |
39.1% sezon ort. 24.5% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 26.5% |
31.3% sezon ort. 34.1% | Üçlük payı | 32.4% sezon ort. 30.5% |
| Savunma | ||
97.0 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 104.2 sezon ort. 100.1 |
42.3% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 43.8% sezon ort. 48.1% |
6.1% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 12.8% sezon ort. 15.2% |
19.6% sezon ort. 26.8% | Rakip hücum ribaundu % | 34.9% sezon ort. 29.7% |
19.7% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 39.1% sezon ort. 23.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 26 dk+11.2 PIR
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 38 dk+8.6 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 33 dk+8.1 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 29 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 27 dk−11.2 PIR
- Özge Özışık Hatay BŞB. · 30 dk−7.0 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 33 dk−5.1 PIR
- Merve Aydın Özbek Hatay BŞB. · 19 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 71.0 | 72.1 | 104.2 | 43.8% | 12.8% | 34.9% | 39.1% | 97.0 | 42.3% | 6.1% | 80.4% | 19.7% | +7.2 |
| Beşiktaş | 73.2 | 72.1 | 97.0 | 42.3% | 6.1% | 19.6% | 19.7% | 104.2 | 43.8% | 12.8% | 65.1% | 39.1% | -7.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 24/64 (%37.5) | Saha İçi Şut | 26/71 (%36.6) |
| 16/44 (%36.4) | 2 Sayı | 18/48 (%37.5) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 18/25 (%72.0) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 52 | Ribaund | 37 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 13 |
| 2 | Top Çalma | 3 |
| 4 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 5 |
| 16 | Faul | 19 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 73 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Hatay BŞB. 1, Beşiktaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.12.2017Hatay BŞB. 74-71 Beşiktaş
- 06.04.2018Beşiktaş 60-73 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

