KBSL · 19. Hafta · 2017-2018 · 4 Mart 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Yakın Doğu Üni. karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 26 | 20 | 13 | 7 | 66 |
| Yakın Doğu Üni. | 16 | 14 | 17 | 18 | 65 |
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.5 sezon ort. 70.2 | Tempo | 66.5 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
99.7 sezon ort. 107.1 | 100 hücumda sayı | 97.2 sezon ort. 107.8 |
50.0% sezon ort. 50.1% | eFG% | 46.0% sezon ort. 51.3% |
13.3% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 13.0% sezon ort. 13.6% |
25.0% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 29.0% |
7.9% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 23.5% |
25.4% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 24.2% sezon ort. 23.0% |
| Savunma | ||
97.2 sezon ort. 93.1 | 100 savunmada yenen sayı | 99.7 sezon ort. 88.9 |
46.0% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 43.6% |
13.0% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 15.2% |
26.3% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 23.9% |
17.7% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 7.9% sezon ort. 16.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 38 dk+1.4 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 18 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 20 dk−10.0 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 32 dk−7.4 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 36 dk−6.9 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 26 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 66.2 | 66.5 | 99.7 | 50.0% | 13.3% | 25.0% | 7.9% | 97.2 | 46.0% | 13.0% | 73.7% | 17.7% | +2.5 |
| Yakın Doğu Üni. | 66.8 | 66.5 | 97.2 | 46.0% | 13.0% | 26.3% | 17.7% | 99.7 | 50.0% | 13.3% | 75.0% | 7.9% | -2.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 21/47 (%44.7) | 2 Sayı | 21/47 (%44.7) |
| 7/16 (%43.8) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 3/5 (%60.0) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 37 | Ribaund | 37 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 14 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 10 |
| 18 | Faul | 10 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 74 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Fenerbahçe 9, Yakın Doğu Üni. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-1
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

