KBSL · 17. Hafta · 2017-2018 · 3 Şubat 2018 00:00
Yakın Doğu Üni. ilk yarıyı 40-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 44-25 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 15 | 32 | 14 | 11 | 72 |
| Yakın Doğu Üni. | 18 | 22 | 25 | 19 | 84 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 71.8 | Tempo | 71.8 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
102.7 sezon ort. 88.7 | 100 hücumda sayı | 114.3 sezon ort. 107.3 |
54.0% sezon ort. 41.7% | eFG% | 59.2% sezon ort. 51.0% |
17.7% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 13.5% |
25.7% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 27.6% sezon ort. 28.9% |
11.3% sezon ort. 27.0% | Serbest atış oranı | 28.3% sezon ort. 23.2% |
33.9% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 30.0% sezon ort. 22.9% |
| Savunma | ||
114.3 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 102.7 sezon ort. 88.8 |
59.2% sezon ort. 47.0% | Rakip eFG% | 54.0% sezon ort. 43.4% |
17.2% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 17.7% sezon ort. 15.0% |
27.6% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 23.9% |
28.3% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 11.3% sezon ort. 16.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 33 dk+16.8 PIR
- Gabriela Marginean Abdullah Gül Üniversitesi · 37 dk+12.2 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 33 dk+7.5 PIR
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 33 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 33 dk−11.0 PIR
- Dila Yıldırım Abdullah Gül Üniversitesi · 12 dk−5.1 PIR
- Marianna Tolo Abdullah Gül Üniversitesi · 33 dk−5.0 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 21 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 70.1 | 71.8 | 102.7 | 54.0% | 17.7% | 25.7% | 11.3% | 114.3 | 59.2% | 17.2% | 72.4% | 28.3% | -11.6 |
| Yakın Doğu Üni. | 73.5 | 71.8 | 114.3 | 59.2% | 17.2% | 27.6% | 28.3% | 102.7 | 54.0% | 17.7% | 74.3% | 11.3% | +11.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 29/62 (%46.8) | Saha İçi Şut | 31/60 (%51.7) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 22/42 (%52.4) |
| 9/21 (%42.9) | 3 Sayı | 9/18 (%50.0) |
| 5/7 (%71.4) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 30 | Ribaund | 34 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 17 | Asist | 25 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 14 |
| 14 | Faul | 10 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 105 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi 2, Yakın Doğu Üni. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 27.10.2017Yakın Doğu Üni. 85-45 Abdullah Gül Üniversitesi
- 02.02.2018Abdullah Gül Üniversitesi 72-84 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

