KBSL · 18. Hafta · 2017-2018 · 18 Şubat 2018 00:00
Beşiktaş ilk yarıyı 33-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 15 | 18 | 22 | 16 | 71 |
| Fenerbahçe | 18 | 16 | 13 | 15 | 62 |
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.9 sezon ort. 70.1 | Tempo | 70.9 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
99.9 sezon ort. 99.3 | 100 hücumda sayı | 87.6 sezon ort. 107.5 |
49.1% sezon ort. 46.6% | eFG% | 36.9% sezon ort. 50.6% |
16.0% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 11.9% sezon ort. 14.2% |
12.9% sezon ort. 25.6% | Hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 31.7% |
28.6% sezon ort. 26.1% | Serbest atış oranı | 30.8% sezon ort. 21.5% |
35.7% sezon ort. 30.4% | Üçlük payı | 32.3% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
87.6 sezon ort. 100.8 | 100 savunmada yenen sayı | 99.9 sezon ort. 93.0 |
36.9% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 49.1% sezon ort. 45.6% |
11.9% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 15.5% |
29.5% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 12.9% sezon ort. 24.7% |
30.8% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 24 dk+3.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 32 dk+2.0 PIR
- Erica K Wheeler Beşiktaş · 31 dk+1.5 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 28 dk+0.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Fenerbahçe · 32 dk−14.8 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 11 dk−8.0 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 34 dk−4.0 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 27 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 71.0 | 70.9 | 99.9 | 49.1% | 16.0% | 12.9% | 28.6% | 87.6 | 36.9% | 11.9% | 70.5% | 30.8% | +12.4 |
| Fenerbahçe | 70.8 | 70.9 | 87.6 | 36.9% | 11.9% | 29.5% | 30.8% | 99.9 | 49.1% | 16.0% | 87.1% | 28.6% | -12.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 24/56 (%42.9) | Saha İçi Şut | 23/65 (%35.4) |
| 17/36 (%47.2) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 2/21 (%9.5) |
| 16/16 (%100.0) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 35 | Ribaund | 40 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 13 | Asist | 10 |
| 2 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 10 |
| 17 | Faul | 16 |
| 78 | Verimlilik (PIR) | 65 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Beşiktaş 2, Fenerbahçe 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 04.11.2017Fenerbahçe 82-65 Beşiktaş
- 17.02.2018Beşiktaş 71-62 Fenerbahçe
- 23.04.2018Fenerbahçe 79-45 Beşiktaş
- 26.04.2018Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

