KBSL · 15. Hafta · 2017-2018 · 20 Ocak 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Adana Aski karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Adana Aski | 15 | 8 | 18 | 20 | 61 |
| OGM Ormanspor | 15 | 19 | 11 | 19 | 64 |
| Adana Aski | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 72.5 | Tempo | 76.9 sezon ort. 73.5 |
| Hücum | ||
79.1 sezon ort. 88.5 | 100 hücumda sayı | 83.5 sezon ort. 96.5 |
39.1% sezon ort. 43.7% | eFG% | 42.4% sezon ort. 46.7% |
13.8% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 12.8% sezon ort. 14.8% |
21.7% sezon ort. 24.9% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 26.5% |
20.3% sezon ort. 22.1% | Serbest atış oranı | 8.3% sezon ort. 21.1% |
31.9% sezon ort. 30.4% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 30.1% |
| Savunma | ||
83.5 sezon ort. 104.7 | 100 savunmada yenen sayı | 79.1 sezon ort. 104.8 |
42.4% sezon ort. 49.4% | Rakip eFG% | 39.1% sezon ort. 47.6% |
12.8% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 12.1% |
20.5% sezon ort. 31.8% | Rakip hücum ribaundu % | 21.7% sezon ort. 30.9% |
8.3% sezon ort. 21.1% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Donette Je Michelle Snow Adana Aski · 35 dk+5.8 PIR
- Petra Kulichova OGM Ormanspor · 29 dk+3.7 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 29 dk+2.7 PIR
- Safiye Simay Köksal OGM Ormanspor · 16 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Adana Aski · 35 dk−7.1 PIR
- Brittney Chrisanti Sykes OGM Ormanspor · 40 dk−4.2 PIR
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 40 dk−2.6 PIR
- Melike Bakırcıoğlu Adana Aski · 10 dk−1.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alperi Onar 50 asist barajını geçti
- Jasmine Loretta Thomas 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Adana Aski | 77.2 | 76.9 | 79.1 | 39.1% | 13.8% | 21.7% | 20.3% | 83.5 | 42.4% | 12.8% | 79.5% | 8.3% | -4.5 |
| OGM Ormanspor | 76.6 | 76.9 | 83.5 | 42.4% | 12.8% | 20.5% | 8.3% | 79.1 | 39.1% | 13.8% | 78.3% | 20.3% | +4.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Adana Aski | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 25/69 (%36.2) | Saha İçi Şut | 28/72 (%38.9) |
| 21/47 (%44.7) | 2 Sayı | 23/54 (%42.6) |
| 4/22 (%18.2) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 7/14 (%50.0) | Serbest Atış | 3/6 (%50.0) |
| 45 | Ribaund | 45 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 18 | Asist | 15 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 4 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 11 |
| 10 | Faul | 18 |
| 69 | Verimlilik (PIR) | 77 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.10.2017OGM Ormanspor 71-47 Adana Aski
- 19.01.2018Adana Aski 61-64 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

