KBSL · 19. Hafta · 2017-2018 · 3 Mart 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Beşiktaş OGM Ormanspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 30 | 11 | 27 | 16 | 84 |
| Beşiktaş | 10 | 29 | 17 | 31 | 87 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.6 sezon ort. 73.7 | Tempo | 72.6 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
115.7 sezon ort. 95.1 | 100 hücumda sayı | 119.8 sezon ort. 98.5 |
57.0% sezon ort. 46.1% | eFG% | 50.0% sezon ort. 46.5% |
16.5% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 9.5% sezon ort. 14.7% |
32.4% sezon ort. 26.0% | Hücum ribaundu % | 31.6% sezon ort. 24.9% |
23.4% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 49.2% sezon ort. 25.2% |
53.1% sezon ort. 28.8% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 30.5% |
| Savunma | ||
119.8 sezon ort. 103.0 | 100 savunmada yenen sayı | 115.7 sezon ort. 99.6 |
50.0% sezon ort. 47.2% | Rakip eFG% | 57.0% sezon ort. 47.5% |
9.5% sezon ort. 12.3% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 15.1% |
31.6% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 29.8% |
49.2% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 30 dk+10.1 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 25 dk+9.1 PIR
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 39 dk+9.0 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 34 dk+8.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 40 dk−7.7 PIR
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 16 dk−7.4 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 17 dk−3.9 PIR
- Burcu Yağan Beşiktaş · 15 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Erica K Wheeler 25 top çalma barajını geçti
- Petra Kulichova 750 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 72.6 | 72.6 | 115.7 | 57.0% | 16.5% | 32.4% | 23.4% | 119.8 | 50.0% | 9.5% | 68.4% | 49.2% | -4.1 |
| Beşiktaş | 72.6 | 72.6 | 119.8 | 50.0% | 9.5% | 31.6% | 49.2% | 115.7 | 57.0% | 16.5% | 67.6% | 23.4% | +4.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 27/64 (%42.2) | Saha İçi Şut | 28/63 (%44.4) |
| 8/30 (%26.7) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 19/34 (%55.9) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 24/31 (%77.4) |
| 38 | Ribaund | 37 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 18 | Asist | 14 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 8 |
| 28 | Faul | 17 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 94 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.11.2017Beşiktaş 88-58 OGM Ormanspor
- 02.03.2018OGM Ormanspor 84-87 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

