KBSL · 25. Hafta · 2017-2018 · 7 Nisan 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Abdullah Gül Üniversitesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 17 | 20 | 18 | 14 | 69 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 23 | 13 | 15 | 16 | 67 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.5 sezon ort. 73.4 | Tempo | 78.5 sezon ort. 71.5 |
| Hücum | ||
86.7 sezon ort. 96.4 | 100 hücumda sayı | 86.6 sezon ort. 89.4 |
51.7% sezon ort. 46.3% | eFG% | 40.7% sezon ort. 42.3% |
21.3% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 14.1% sezon ort. 17.4% |
14.7% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 31.3% sezon ort. 29.0% |
25.0% sezon ort. 20.3% | Serbest atış oranı | 13.3% sezon ort. 27.0% |
28.3% sezon ort. 29.9% | Üçlük payı | 36.0% sezon ort. 31.1% |
| Savunma | ||
86.6 sezon ort. 104.4 | 100 savunmada yenen sayı | 86.7 sezon ort. 100.0 |
40.7% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 51.7% sezon ort. 47.3% |
14.1% sezon ort. 12.1% | Zorlanan top kaybı | 21.3% sezon ort. 15.0% |
31.3% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 30.4% |
13.3% sezon ort. 23.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gizem Sezer Abdullah Gül Üniversitesi · 32 dk+16.1 PIR
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 24 dk+6.6 PIR
- Dila Yıldırım Abdullah Gül Üniversitesi · 30 dk+5.5 PIR
- Ezgi Manlacı Abdullah Gül Üniversitesi · 8 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 25 dk−9.1 PIR
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 37 dk−8.7 PIR
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 35 dk−4.9 PIR
- İlknur Yıldızhan Çetin Abdullah Gül Üniversitesi · 16 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 79.6 | 78.5 | 86.7 | 51.7% | 21.3% | 14.7% | 25.0% | 86.6 | 40.7% | 14.1% | 68.8% | 13.3% | +0.1 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 77.4 | 78.5 | 86.6 | 40.7% | 14.1% | 31.3% | 13.3% | 86.7 | 51.7% | 21.3% | 85.3% | 25.0% | -0.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/60 (%48.3) | Saha İçi Şut | 28/75 (%37.3) |
| 25/43 (%58.1) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 4/17 (%23.5) | 3 Sayı | 5/27 (%18.5) |
| 7/15 (%46.7) | Serbest Atış | 6/10 (%60.0) |
| 38 | Ribaund | 44 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 18 | Asist | 21 |
| 5 | Top Çalma | 12 |
| 4 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 13 |
| 18 | Faul | 15 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 80 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.12.2017Abdullah Gül Üniversitesi 56-70 OGM Ormanspor
- 06.04.2018OGM Ormanspor 69-67 Abdullah Gül Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

