KBSL · 23. Hafta · 2017-2018 · 1 Nisan 2018 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 34-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 15 | 19 | 18 | 20 | 72 |
| Çukurova Basketbol | 18 | 21 | 7 | 20 | 66 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 73.5 | Tempo | 77.1 sezon ort. 72.3 |
| Hücum | ||
92.9 sezon ort. 96.1 | 100 hücumda sayı | 85.9 sezon ort. 99.5 |
47.6% sezon ort. 46.5% | eFG% | 34.7% sezon ort. 46.8% |
19.7% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 13.4% sezon ort. 15.8% |
26.5% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 32.1% |
27.4% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 26.7% sezon ort. 24.2% |
33.9% sezon ort. 29.7% | Üçlük payı | 29.3% sezon ort. 33.6% |
| Savunma | ||
85.9 sezon ort. 104.5 | 100 savunmada yenen sayı | 92.9 sezon ort. 98.4 |
34.7% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 47.6% sezon ort. 47.2% |
13.4% sezon ort. 12.1% | Zorlanan top kaybı | 19.7% sezon ort. 17.1% |
38.5% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 26.5% sezon ort. 30.9% |
26.7% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 27.4% sezon ort. 27.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 23 dk+15.5 PIR
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 36 dk+7.1 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 31 dk+5.6 PIR
- Emel Ecem Güler Çukurova Basketbol · 14 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Safiye Simay Köksal OGM Ormanspor · 12 dk−5.8 PIR
- Diamond De Shields Çukurova Basketbol · 33 dk−4.8 PIR
- Melisa Can OGM Ormanspor · 10 dk−4.6 PIR
- Liudmyla Naumenko Çukurova Basketbol · 34 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alina Iagupova 100 ribaund barajını geçti
- Alperi Onar 250 sayı barajını geçti
- Damla Gezgin 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 77.5 | 77.1 | 92.9 | 47.6% | 19.7% | 26.5% | 27.4% | 85.9 | 34.7% | 13.4% | 61.5% | 26.7% | +7.0 |
| Çukurova Basketbol | 76.8 | 77.1 | 85.9 | 34.7% | 13.4% | 38.5% | 26.7% | 92.9 | 47.6% | 19.7% | 73.5% | 27.4% | -7.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 26/62 (%41.9) | Saha İçi Şut | 24/75 (%32.0) |
| 19/41 (%46.3) | 2 Sayı | 20/53 (%37.7) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 4/22 (%18.2) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 41 | Ribaund | 45 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 20 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 19 | Asist | 20 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 4 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 19 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 71 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.12.2017Çukurova Basketbol 88-84 OGM Ormanspor
- 31.03.2018OGM Ormanspor 72-66 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

