KBSL · 19. Hafta · 2017-2018 · 4 Mart 2018 00:00
Çukurova Basketbol maçı 8 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik BLD. | 11 | 20 | 18 | 11 | 60 |
| Çukurova Basketbol | 19 | 16 | 15 | 18 | 68 |
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.5 sezon ort. 72.3 | Tempo | 70.5 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
83.6 sezon ort. 89.5 | 100 hücumda sayı | 98.3 sezon ort. 99.0 |
43.3% sezon ort. 43.2% | eFG% | 43.1% sezon ort. 46.4% |
17.9% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 20.2% sezon ort. 15.6% |
30.0% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 52.6% sezon ort. 31.7% |
6.0% sezon ort. 20.3% | Serbest atış oranı | 21.5% sezon ort. 24.4% |
28.4% sezon ort. 27.8% | Üçlük payı | 21.5% sezon ort. 33.8% |
| Savunma | ||
98.3 sezon ort. 101.6 | 100 savunmada yenen sayı | 83.6 sezon ort. 98.7 |
43.1% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 43.3% sezon ort. 47.3% |
20.2% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 17.9% sezon ort. 17.2% |
52.6% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 30.8% |
21.5% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 6.0% sezon ort. 27.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 34 dk+9.4 PIR
- Gizem Yavuz Yar Samsun Canik BLD. · 31 dk+9.2 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 35 dk+8.7 PIR
- Jo Anna Jamelia Donley Smith Samsun Canik BLD. · 35 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Saadet Aysu Keskin Samsun Canik BLD. · 16 dk−7.4 PIR
- Ceren Gökdemir Samsun Canik BLD. · 25 dk−6.5 PIR
- Diamond De Shields Çukurova Basketbol · 20 dk−4.5 PIR
- Nilay Aydoğan Samsun Canik BLD. · 35 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik BLD. | 71.8 | 70.5 | 83.6 | 43.3% | 17.9% | 30.0% | 6.0% | 98.3 | 43.1% | 20.2% | 47.4% | 21.5% | -14.7 |
| Çukurova Basketbol | 69.2 | 70.5 | 98.3 | 43.1% | 20.2% | 52.6% | 21.5% | 83.6 | 43.3% | 17.9% | 70.0% | 6.0% | +14.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 27/67 (%40.3) | Saha İçi Şut | 26/65 (%40.0) |
| 23/48 (%47.9) | 2 Sayı | 22/51 (%43.1) |
| 4/19 (%21.1) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 2/4 (%50.0) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 30 | Ribaund | 48 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 20 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 11 | Asist | 18 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 13 | Faul | 14 |
| 56 | Verimlilik (PIR) | 87 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Samsun Canik BLD. 2, Çukurova Basketbol 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.11.2017Çukurova Basketbol 63-61 Samsun Canik BLD.
- 03.03.2018Samsun Canik BLD. 60-68 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

