KBSL · 26. Hafta · 2015-2016 · 6 Nisan 2016 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi 1. çeyreği 29-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 29 | 22 | 20 | 14 | 85 |
| Samsun Canik Belediye | 13 | 18 | 18 | 32 | 81 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.1 sezon ort. 76.3 | Tempo | 76.1 sezon ort. 73.8 |
| Hücum | ||
111.9 sezon ort. 94.3 | 100 hücumda sayı | 106.4 sezon ort. 97.7 |
54.2% sezon ort. 45.1% | eFG% | 49.3% sezon ort. 44.1% |
17.6% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 15.5% sezon ort. 13.8% |
42.9% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 35.9% sezon ort. 31.7% |
12.7% sezon ort. 27.2% | Serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 23.5% |
26.8% sezon ort. 26.6% | Üçlük payı | 37.1% sezon ort. 20.4% |
| Savunma | ||
106.4 sezon ort. 100.3 | 100 savunmada yenen sayı | 111.9 sezon ort. 98.5 |
49.3% sezon ort. 49.1% | Rakip eFG% | 54.2% sezon ort. 49.8% |
15.5% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 17.6% sezon ort. 18.5% |
35.9% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 42.9% sezon ort. 30.0% |
20.0% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 12.7% sezon ort. 19.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Burcu Yağan Samsun Canik Belediye · 35 dk+10.3 PIR
- Iva Radosavljevic Samsun Canik Belediye · 30 dk+8.9 PIR
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 33 dk+8.6 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 36 dk+8.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hülya Özkan Yakın Doğu Üniversitesi · 21 dk−7.0 PIR
- Şebnem Nezahat Kimyacıoğlu Yakın Doğu Üniversitesi · 30 dk−6.9 PIR
- Aslı İnceer Samsun Canik Belediye · 10 dk−5.3 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 35 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 76.0 | 76.1 | 111.9 | 54.2% | 17.6% | 42.9% | 12.7% | 106.4 | 49.3% | 15.5% | 64.1% | 20.0% | +5.5 |
| Samsun Canik Belediye | 76.2 | 76.1 | 106.4 | 49.3% | 15.5% | 35.9% | 20.0% | 111.9 | 54.2% | 17.6% | 57.1% | 12.7% | -5.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 36/71 (%50.7) | Saha İçi Şut | 30/70 (%42.9) |
| 31/52 (%59.6) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 5/19 (%26.3) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 8/9 (%88.9) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 40 | Ribaund | 34 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 15 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 16 | Faul | 12 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 86 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 02.01.2016Samsun Canik Belediye 79-76 Yakın Doğu Üniversitesi
- 05.04.2016Yakın Doğu Üniversitesi 85-81 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

