KBSL · 18. Hafta · 2017-2018 · 17 Şubat 2018 00:00
Botaş ilk çeyreği 21-8 kazanarak maçı erken kopardı. Samsun Canik BLD. ikinci yarıda 38-28 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 21 | 18 | 15 | 13 | 67 |
| Samsun Canik BLD. | 8 | 5 | 20 | 18 | 51 |
| Botaş | Kategori | Samsun Canik BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.1 sezon ort. 70.6 | Tempo | 67.1 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
102.6 sezon ort. 97.0 | 100 hücumda sayı | 74.0 sezon ort. 89.9 |
43.1% sezon ort. 47.4% | eFG% | 34.8% sezon ort. 43.6% |
16.6% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 10.3% sezon ort. 15.9% |
45.2% sezon ort. 27.2% | Hücum ribaundu % | 19.1% sezon ort. 28.5% |
18.5% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 13.6% sezon ort. 19.9% |
46.2% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 22.7% sezon ort. 28.0% |
| Savunma | ||
74.0 sezon ort. 93.8 | 100 savunmada yenen sayı | 102.6 sezon ort. 101.4 |
34.8% sezon ort. 42.3% | Rakip eFG% | 43.1% sezon ort. 47.9% |
10.3% sezon ort. 13.5% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.9% |
19.1% sezon ort. 29.4% | Rakip hücum ribaundu % | 45.2% sezon ort. 32.0% |
13.6% sezon ort. 23.9% | Rakip serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Maryia Papova Botaş · 31 dk+21.9 PIR
- Kıah Irene Stokes Botaş · 15 dk+13.6 PIR
- Gizem Yavuz Yar Samsun Canik BLD. · 32 dk+13.1 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 22 dk+8.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Avery Rochelle Warley Samsun Canik BLD. · 16 dk−10.6 PIR
- Nilay Aydoğan Samsun Canik BLD. · 25 dk−7.5 PIR
- Ceren Gökdemir Samsun Canik BLD. · 34 dk−5.0 PIR
- Saadet Aysu Keskin Samsun Canik BLD. · 19 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 65.3 | 67.1 | 102.6 | 43.1% | 16.6% | 45.2% | 18.5% | 74.0 | 34.8% | 10.3% | 80.9% | 13.6% | +28.7 |
| Samsun Canik BLD. | 69.0 | 67.1 | 74.0 | 34.8% | 10.3% | 19.1% | 13.6% | 102.6 | 43.1% | 16.6% | 54.8% | 18.5% | -28.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Samsun Canik BLD. |
|---|---|---|
| 23/65 (%35.4) | Saha İçi Şut | 20/66 (%30.3) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 14/51 (%27.5) |
| 10/30 (%33.3) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 11/12 (%91.7) | Serbest Atış | 5/9 (%55.6) |
| 57 | Ribaund | 32 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 38 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 20 | Asist | 9 |
| 6 | Top Çalma | 9 |
| 5 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 8 |
| 15 | Faul | 12 |
| 98 | Verimlilik (PIR) | 43 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 1, Samsun Canik BLD. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 04.11.2017Samsun Canik BLD. 56-62 Botaş
- 16.02.2018Botaş 67-51 Samsun Canik BLD.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

